Виїмкове поле

Виїмкове (виймальне) поле, (рос. выемочное поле, англ. panel mine section, mining extracted area, нім. Abbaufeld n) — частина пласта в межах поверху, яку розробляють із застосуванням дільничних (проміжних) бремсберґів, скатів, квершлаґів. Розмір поля по простяганню на пологих пластах — 750…1500 м, на інших — 350…500 м.

Загальна характеристика

Розробка пластів корисних копалин здійснюється на один дільничний бремсберґ, квершлаґ, скат або похил (рідко).

Розрізняють виїмкові поля:

  • двокрилі — бремсберґ (похил, скат), розташований посередині виїмкового поля, а очисні роботи ведуться з обох боків від нього;
  • однокрилі — бремсберґ (похил, скат), розташований на межі виїмкового поля.

При розробці пологих пластів на виїмкові поля поділяються поверхи, що складаються з двох і більше підповерхів. При розробці крутих пластів виїмкове поле, як правило — частина поверху, розташована між двома дільничними (проміжними) квершлаґами, що проводяться через кожні 100—400 м за простяганням. Розміри виїмкових полів визначаються з розрахунку забезпечення мінімуму експлуатаційних витрат на 1 т видобутої корисної копалини; змінюються від декількох сотень метрів до 1,2 км (за простяганням) і від декількох десятків метрів до 0,5 км (за падінням).

Крило виїмкового поля

Крило виїмкового (виймального) поля (рос. крыло выемочного поля, англ. wing of panel mine section, wing of mining extracted area, нім. Bauflügel m, Abbaufeldflügel m) — частина двокрилого виїмкового поля, розташована з одного боку від підготовчих виробок, що підготовляють це поле бремсберґу, похилу, проміжного квершлаґу.

Підготовка виймального поля

ПІДГОТОВКА ВИЇМКОВОГО (ВИЙМАЛЬНОГО, ВИЙМАНОГО) ПОЛЯ (рос. подготовка выемочного поля, англ. preparation of a mine section, нім. Vorbereitung f des Abbaufeldes) — * 1) Роботи по проведенню та обладнанню усіх підготовчих виробок у виїмковому полі, починаючи з дільничних бремсберґів або похилів та закінчуючи розрізними печами. П.в.п. — частина підготовки шахтного поля, що здійснюється після проведення транспортного і вентиляційного штреків мінімум на довжину одного виїмкового поля по простяганню. У випадку відробки пласта або покладу лавами, що рухаються за підняттям-падінням, підготовка виїмкового поля полягає в проведенні і обладнанні потрібної кількості похилих виїмкових виробок і розрізних просіків.

  • 2) Роботи по проведенню та обладнанню усіх підготовчих виробок в ярусі, панелі, з проходженням і обладнанням ярусних штреків та розрізних печей.

Див. також

Література

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.