Вовк сицилійський

Вовк сицилійський (Canis lupus cristaldii) — вимерлий підвид вовка, що існував на Сицилії. Вимер у XX столітті. Описаний у 2018 році з музейних зразків.

?
Вовк сицилійський

Фото 1897 року
Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Ссавці (Mammalia)
Ряд: Хижі (Carnivora)
Родина: Псові (Canidae)
Рід: Пес (Canis)
Вид: Вовк (Canis lupus)
Підвид: Вовк сицилійський
Canis lupus cristaldii
(Angelici & Rossi, 2018)

Поширення вовка на Сицилії у 1900 році

Опис

Сицилійський вовк був меншим за італійського вовка (Canis lupus italicus) та мав світліше забарвлення хутра. Темна смуга на передніх кінцівках, яка характерна для італійського підвиду, в сицилійського відсутня. Тіло сягало до 105 см завдовжки та 54,6 заввишки в плечах.

Поширення та вимирання

Вовк колонізував Сицилію приблизно 21,5-20 тис. років тому через тимчасовий сухопутний міст. Цілеспрямовано вовка почали знищувати в епоху Середньовіччя, коли він вважався серйозною загрозою вівчарству. Згідно з королівським наказом 1826 року за вбитого вовка платили 5 дукатів, вовчицю — 6, вагітну вовчицю — 8, щенят — 3 дукати. Офіційно останнього вовка убито у 1924 році, хоча непідтверджені спостереження були у 1935, 1938 та у 1960-х роках.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.