Водний міст

Во́дний міст — міст для судноплавства, що перетинає інший водний шлях річку, або канал. Як правило, поява водних мостів стає результатом прокладання водних каналів для судноплавства на іншій висоті, ніж висота річок. При цьому канал, як і річку, яка перетинається каналом, використовують для судноплавства. Поруч з водним мостом, як правило, знаходиться суднопідіймач або шлюз для можливості переходу суден на канал або річку.

1896 року у Франції був побудований 662-метровий водний міст-канал над річкою Луарою (фр. Canal latéral à la Loire). Аж до 2003 року він залишався найдовшим у Європі. Найдовший у Європі водний міст знаходиться в німецькому місті Магдебург Магдебурзький водний міст, довжина мосту становить 918 метрів[1].

Акведук в британському графстві Рекс Понткісіллте один з найстаріших з діючих у Європі, побудований у 1805 році, має довжину 307 метрів, глибину 1,6 метра та ширину 3,4 метра. Канал знаходиться на висоті 38 метрів. Ця споруда занесена в список Всесвітньої спадщини людства.

У Великій Британії знаходиться також розвідний водний міст Бартон Свінг (англ. Barton Swing Aqueduct). Довжина його 100 метрів, вага 1450 тонн, міст повертається на 90 градусів. Побудований у 1894 році.

Див. також

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.