Мінденський водний міст

Мінденський водний міст
Мінденський водний міст
Мінденський водний міст, вигляд зверху
52°18′11″ пн. ш. 8°55′54″ сх. д.
Країна  Німеччина
Розташування Мінден
Перетинає Везер
Загальна довжина 370 м
Відкрито старий в 1914 і новий в 1998
Охоронний статус пам'ятник архітектури NRWd
Ідентифікатори і посилання

Мінденський водний міст
Мінденський водний міст (Німеччина)
 Мінденський водний міст у Вікісховищі
ліворуч — міст, відкритий в 1914 році, праворуч — новий міст, відкритий в 1998

Мінденський водний міст (нім. Trogbrücke Minden) водний міст в Німеччині, місті Мінден. Через водний міст протікає Середньонімецький канал.

Міст складається з двох частин: із старого мосту, відкритого в 1914 році і нового, відкритого в 1998 році у зв'язку з тим, що старий міст був недостатньо глибоким для сучасних барж. Сьогодні старим мостом користуються тільки приватні човни і невеликі теплоходи. Висота каналу над річкою Везер близько 12 метрів, над сушею близько 10 м. Мінденський водний міст — другий по довжині водний міст в Європі, поступаючись першим місцем Магдебурзькому водному мосту.

Старий міст

Міст був побудований за 2 роки і 9 місяців і відкритий в 1914 році. Міст має 6 прольотів, два з них безпосередньо через річку Везер — шириною 50 метрів, решта — 32 метри. Сукупно міст може пропускати до 3000 м3 води в секунду. Ширина каналу через міст — 24 метри, глибина — 3 метри, на кожен метр мосту тисне 72 тонни води.

Під час Другої світової війни міст не раз піддавався авіанальотам, однак залишався в дії, за винятком декількох тижнів восени 1944 року.

Міст був підірваний відступаючими німцями 4 квітня 1945 року, підірвані були два головних прольоти через річку Везер, в цьому місці він повністю обвалився і перекрив річку, остання у зв'язку з цим піднялася на півтора метра.

Відновлення мосту почалося в травні 1947 року і закінчилося в лютому 1949 року.

Джерела

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.