Вокзал Чгатрапаті-Шиваджі

Вокзал Чгатрапаті-Шиваджі (англ. Chhatrapati Shivaji Terminus, CST, мар. छत्रपती शिवाजी टर्मिनल, раніше Victoria Terminus) — історичний вокзал в індійському місті Мумбаї, один із найбагатолюдніших вокзалів Індії. Як і найбільший аеропорт країни, Міжнародний аеропорт імені Чатрапаті Шиваджі, він названий на честь національного героя Індії Чгатрапаті Шиваджі.

Вокзал Чгатрапаті-Шиваджі
Chhatrapati Shivaji Terminus [1]
Світова спадщина
Фасад вокзалу Чгатрапаті-Шиваджі
18°56′23″ пн. ш. 72°50′07″ сх. д.
Країна  Індія
Тип Культурний
Критерії ii, iv
Об'єкт  945
Регіон Азія і Океанія
Зареєстровано: 2004 (28 сесія)

Вокзал Чгатрапаті-Шіваджі на карті Індії

 Вокзал Чгатрапаті-Шиваджі у Вікісховищі

Будівля

Будівля вокзалу є украй хитромудрим, навіть химерним, поєднанням традиційної для вікторіанського періоду неоготичної архітектури з мотивами індо-сарацинського стилю (кам'яний купол, башточки, стрілчасті арки і ускладнений план). Всередині вокзал прикрашений різьбленням по дереву, залізними і мідними поручнями, головні сходи виконані з балюстрадою. Будівля спроєктована британським архітектором Ф. У. Стівенсом, будівництво почалося в 1878 році і продовжувалося 10 років. Вокзал був названий на честь королеви Вікторії, але в 1996 році вокзал змінив назву.

Вокзал є символом міста Мумбаї, головного міжнародного торгового порту Індії. У 2004 році вокзал був включений до списку Світової спадщини ЮНЕСКО.

Поряд з вокзалом розташований центральний офіс газет The Times of India і Gateway of India.

Приміська залізнична мережа

На вокзалі розташований центральний офіс Central Railways (підрозділу Indian Railways). Мережа приміських поїздів є однією з важливих складових транспортної системи агломерації Мумбаї. Вокзал обслуговує поїзди дальнього сполучення та приміські потяги ліній Central Line і Harbour line. Вокзал Чгатрапаті-Шиваджі є найзахіднішим вузлом системи Central Railway. Приміські потяги, що відправляються з нього, йдуть до міст Касара, Панвел, Хополі, Домбівлі, Кальян, Асангаон, Тітвала, Амбернат, Бадлапур, Тхана і Дахану.

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.