Володарі еволюції

«Володарі еволюції» (англ. Masters of Evolution) — науково-фантастичний роман американського письменника Деймона Найта. Вперше опублікований у 1954 році на сторінках журналу «Гелексі сайнс фікшн» під назвою «Природний стан». Згодом Найт розширив текст приблизно на 5000 слів, розширена версія була опублікована видавництвом Ейс Букс у 1959 році під назвою «Володарі еволюції» у «подвійній книзі» разом з романом Джорджа Олівера Сміта «Пожежа на небесах» (Ace Double D-375).

«Володарі еволюції»
англ. Masters of Evolution
Жанр наукова фантастика
Автор Деймон Найт
Мова англійська мова
Опубліковано 1959
Видавництво Ейс Букс
Видання 1959
Художник обкладинки Ед Емшвіллерd

«Володарі еволюції» були спочатку опубліковані на сторінках журналу Гелексі сайнс фікшн у січні 1954 року.

Сюжет

У найближчому майбутньому світ ділиться на дві антагоністичні групи: мешканці міста та мешканці села, які називаються «макфіт». Макфіт контролює більшу частину суші та має набагато більше населення. Мер Нью-Йорка переконує популярного актора Альву Гюстада вести переговори про договір з макфіт: технології в обмін на їх рідкісні метали. Альва неохоче погоджується й отримує шанс представити свої товари на ярмарку на Середнього Заходу. Ніхто не зацікавлений; після чого відбувається вибух, й Альва розуміє, що він оглушений. Його прийняла досить молода жінка на ім'я Бі Джей; поступово він розуміє та сприймає спосіб життя, який включає в себе нове використання генної інженерії замість машин. Альва закохується у Бі Джей, і коли міста розпочинають атаку на макфіт, Альва змушений переосмислити свої погляди про перевагу міського способу життя.

Відгуки

На думку авторів «Енциклопедії наукової фантастики» коли «Природний стан» було «розширено з (його оригінального об'єму роману)», він втратив свою «стислість[1]». Kirkus Reviews були набагато жорсткішими, називаючи роман «посереднім, втомленим комічним баченням міських народів і типів країн при зіткненні[2]».

Походження

Майк Ешлі зазначив, що роман було сформовано редактором Горасом Л. Голдом, і тоді Найт «визнав, що кінцевий результат був кращим, ніж його оригінал», але був розчарований тим, що оригінал «все ще не народжений[3]».

Примітки

  1. Knight, Damon , by Malcolm Edwards, John Clute and David Langford; updated April 4, 2017; retrieved February 1, 2018
  2. Three Novels Архівовано 2 лютого 2018 у Wayback Machine., reviewed at Kirkus Reviews, originally published January 6, 1966; retrieved February 1, 2018
  3. Transformations: The Story of the Science-fiction Magazines from 1950 to 1970, by Mike Ashley; published 2005 by Liverpool University Press

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.