Волонтирець Дмитро Миколайович

Дмитро́ Микола́йович Волонтире́ць (1979(1979) 25 листопада 2019) — український військовик, молодший сержант, учасник російсько-української війни[1].

Дмитро Волонтирець
 Молодший сержант
Загальна інформація
Народження 11 лютого 1979(1979-02-11)
Снігурівка
Смерть 25 листопада 2019(2019-11-25) (40 років)
Псевдо «Волина»
Військова служба
Роки служби 2014-2019
Приналежність  Україна
Вид ЗС  МВС України
Рід військ  Національна гвардія
Формування
 «Азов»
Війни / битви
Нагороди та відзнаки
Орден «За мужність» ІІІ ступеня
Нагрудний знак «За доблесну військову службу Батьківщині»
Нагрудний знак «За доблесну службу»

Короткий життєпис

Народився 11.02.1979 року в місті Снігурівка (Миколаївська область).

Проходив військову службу за контрактом — у миротворчих підрозділах, зокрема в Іраку.

У складі БСП «Донбас» був одним з перших. Пройшов бої за Іловайськ й Дебальцеве. 2015 року він вступив до лав «Азову» та виконував найскладніші завдання з розмінування і був одним із найпрофесійніших саперів на фронті. Волина був одним із перших, хто створював та розвивав в «Азові» напрямок аеророзвідки — спочатку в першому батальйоні, а згодом і в усьому підрозділі. Своє захоплення розвідкою суміщав із саперною справою, працював сапером-розвідником на різних ділянках східного фронту. За час крайньої ротації «Азову» на Світлодарській дузі, а це понад вісім місяців щоденної важкої праці, Волина не взяв жодної відпустки. За свої завзятість та героїзм молодший сержант Волонтирець був нагороджений орденом «За мужність» 3-го ступеня, почесною відзнакою «За звитягу та вірність», а також нагрудним знаком «За доблесну службу». На його рахунку чимало бойових досягнень. Під час військових навчань здійснював проведення курсів з саперної справи на полігоні полку.

Волина був істинним патріотом своєї держави, любив свій підрозділ і був тут справжньою душею компанії. «Я сподіваюся, що колись вся армія стане такою, як наш полк, тоді нам не страшний будь-який противник», — говорив Волина в інтерв‘ю з передової пів року тому. «Нашу справу не закінчено, і якщо її отак кинути на півдорозі — навіщо тоді треба було все це починати?» — вважав азовець.

Переніс інсульт на полігоні полку біля Маріуполя, де проводив заняття з саперної справи. Близько тижня боровся за життя у лікарні, помер 25 листопада 2019 року.

Похований у Конотопі 30 листопада 2019-го.

Без Дмитра лишилися старший брат, дружина й син.

Нагороди та вшанування

Примітки

https://azov.org.ua/y-vichnist-vidijshov-boec-voluna/

    https://azov.org.ua/proschannya-volina/

    Джерела

    This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.