Ворденкліф (вежа)

Вежа «Ворденкліф», також відома як «Вежа Тесли» (англ. Wardenclyffe Tower, Tesla Tower) — перша експериментальна безпровідна телекомунікаційна вежа, створена та споруджена за проектом Ніколи Тесли протягом 19011902 років за сприяння підприємців Джеймса Вордена, на честь якого і була названа, та Джона П. Моргана, який профінансував проект.

Ворденкліф
Вежа «Ворденкліф» із дослідною лабораторією Ніколи Тесли
Інформація
40°56′51″ пн. ш. 72°53′53″ зх. д.
Розташування  США, Лонг-Айленд, Нью-Йорк
Країна  США
Статус перенесена
Початок будівництва 1901
Завершено 1902
Відкрито 1902
Використання Радіовежа
Висота
Антена/Шпиль 57 м
Технічні деталі
Вартість $150 000
Інше
Архітектор Нікола Тесла
Стенфорд Вайт
Інженер-будівельник Нікола Тесла

 Ворденкліф у Вікісховищі

Розташування

Вежа була розташована у межах селища Шорехам на острові Лонг-Айленд у Нью-Йорку на території, яка до того перебувала у власності Джеймса Вордена.

Історія

Вежа споруджена протягом 1901–1902 років за спільним проектом Ніколи Тесли і Стенфорда Вайта та під інженерним наглядом самого Ніколи Тесли. Будівництво профінансував Джон Морган та ряд інших зацікавлених фінансистів, а місце для її розміщення надав Джеймс Ворден. Кошторис проекту вежі та спеціальної лабораторії Тесли склав $150 000.

Перші випробування на об'єкті здійснені 15 червня 1903 року. До 1906 року експлуатація вежі була практично припинена. У 1917 році вежу знесено, за однією із версій через можливість її застосування з метою шпигунської діяльності під час Першої світової війни. Найпоширенішою версією причини її знесення є покриття боргів Ніколи Тесли шляхом її продажу на металобрухт.

Характеристика

В основу проекту ввійшла дерев'яна вежа висотою 57 м із куполом діаметром 21 м. В основу купола лягло 55 т сталі та міді. Під вежею розташовувалася будівля лабораторії, у якій здійснювався контроль та управління роботою об'єкта.

Значення

Вежа «Ворденкліф» є першим прототипом сучасних радіовеж. Шляхом експериментів, здійснених на ній, Нікола Тесла довів можливість передачі радіосигналу на великі відстані. Радіовежа стала першою на шляху комерціалізації телекомунікацій.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.