Діаметр

Діáметр кола — найдовша хорда. За величиною діаметр дорівнює двом радіусам.

Коло з центром О,
AB — діаметр,
ОС — радіус

Діаметр кривої другого порядку — хорда, що проходить через центр кривої. Спряжені діаметри — пара діаметрів, що задовольняють умові: середини хорд паралельних першому діаметру, лежать на другому діаметрі.

Діаметр зв'язного графу відстань між двома найвіддаленішими вершинами. Відстань між вершинами a і b — довжина найкоротшого шляху, що сполучає їх.

Діаметр множини , що лежить в метричному просторі з метрикою  — величина .

Символ діаметра

Символ діаметра у QCad

Символ діаметра схожий за розміром і написанням до «ø» (перекреслена мала літера «о»). В Юнікод він знаходиться під номером 8960 (шістнадцяткове 2300), що може бути закодовано в HTML сторінках як чи . Хоча, коректне відображення цього символу малоймовірне, через те, що символ діаметра рідко включається в шрифти (ваш браузер відображає ⌀ в поточному шрифті). В багатьох випадках, символ можна отримати у Microsoft Windows утримуючи клавішу Alt ввести 0 2 4 8 на цифровій клавіатурі.

Важливо також відрізняти символ діаметра від символу порожньої множини «». Символ порожньої множини, на відміну від символу діаметра, схожий на Ø (перекреслена велика літера «О»).

В LaTeX символ діаметра можна отримати за допомогою команди \diameter з пакету wasysym.

В планшеті при утримуванні знаку нуля з'являється зображення ∅, торкнувшись якого і відпустиши 0, отримаємо вдрук знаку діаметра.

Див. також

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.