Врослий ніготь

Врослий ніготь (оніхокриптоз) — вростання нігтьової пластини в край нігтьового валика. Це захворювання може вражати нігті, як на руках, так і на ногах. Але найчастіше уражається великий палець ноги. Ніготь може вростати, як з внутрішнього, так і з зовнішнього боку. Зустрічаються випадки, коли процес вростання проходить відразу з двох сторін, але це велика рідкість.

Запущена форма оніхокриптозу може призвести до хронічного нагноєння, яке обмежить можливість пересування. Хронічна пухлина на пальці — це незагойна відкрита рана, яка постійно кровоточить і гноїться.

Причини захворювання

Лікування

На сьогоднішній день медицина може запропонувати кілька варіантів того як позбутися неприємної недуги. Все залежить від ступеня занедбаності захворювання.

На початку захворювання можливе консервативне лікування. Необхідно носити вільне взуття, ретельна гігієна ніг. Можна застосовувати дезінфікуючі ванночки з розчином кухонної солі чи марганцевокислого калію, додаючи його в розчин до світло-рожевого відтінку (кілька кристаликів). У разі відсутності позитивних зрушень у лікуванні, а також в запущених випадках необхідна консультація хірурга для інвазивного методу лікування.

Звичайне хірургічне видалення (резекція) краю вростаючого нігтя не дає гарантії відсутності рецидивів, нерідкі випадки повторного вростання через кілька місяців, або років. Вростання нігтя можна виправити спеціальними корегуючими пластинами (скобами(рос.)). Лікар робить невеликий надріз в місці запалення, щоб видалити шматочок врослого нігтя. Потім він чистить рану від гною, і закриває ранку, зверху на нігтьову пластину кріпиться коригувальна скоба. Суть скоби в тому, щоб запобігати зростання нігтя в непотрібному напрямку. Такі пластинки досить легко встановлюються і зовсім не помітні на нозі. Операція з видалення врослого нігтя займає не більше як півгодини і проводиться під місцевою анестезією. Післяопераційна рана заживає протягом тижня. Після операції можливе збереження больових відчуттів в пальці протягом 2-3 тижнів.

Чого не можна робити

Прикладати подразнюючі мазі, обрізати ніготь по краю з боку вростання (погіршує протікання), відтягувати відвідування лікаря. Не слід носити занадто щільні і тугі шкарпетки і колготки, що не пропускають повітря — пальці на ногах повинні завжди «дихати» і повноцінно забезпечуватися кров'ю.

Див. також

  1. Гігієна нігтя
  2. Педикюр
  3. Місцева анестезія
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.