Все життя перед її очима

«Все життя перед її очима» (англ. «The Life Before Her Eyes») американський трилер режисера Вадима Перельмана, знятий у 2007 році. Сценарій був адаптований Еміль Штерн з однойменного роману Лори Касічке.

Все життя перед її очима
англ. The Life Before Her Eyes
Жанр Трилер
Режисер Вадим Перельман
Продюсер Чейз Бейлі
Марк Бутан
Марк Кубан
Сценарист Лора Касічке
Еміль Штерн
У головних
ролях
Ума Турман
Еван Рейчел Вуд
Єва Амуррі
Гебріелль Бреннан
Бретт Каллен
Оскар Айзек
Джек Гілпін
Оператор Павел Едельман
Композитор Джеймс Горнер
Кінокомпанія 2929 Productions
Дистриб'ютор Magnolia Pictures
Тривалість 90 хв.
Мова Англійська
Країна  США
Рік 2007
Дата виходу

8 вересня 2007

18 квітня 2008
Кошторис $13 000 000
IMDb ID 0815178
lifebeforehereyes.com

Сюжет

Даяна (Еван Рейчел Вуд) не може дочекатися свого дорослого життя, щоб почати «нормально жити». В очікуванні закінчення старшої школи, Даяна проводить час займаючись сексом і вживаючи наркотики разом з її консервативнішою подругою Морін (Єва Амуррі). Одного разу ці двоє підлітків опиняються в школі «Колумбайн» під час нападу на неї двох озброєних підлітків. До туалету, де знаходяться подруги, вривається озброєний учень Майкл Патрік і дає їм вибір, питаючи кого з них мають вбити і Даяна та Морін змушені зробити дуже важкий вибір.

Після цього сюжет переходить на 15 років вперед у доросле життя Даяни (Ума Турман). Вона веде нормальний спосіб життя, є університетським професором історії мистецтва. Має дочку Емму і заміжня за професором.

Одного разу вона отримує дзвінок зі школи Емми, бо черниці, які управляють школою, скаржаться на її поведінку. Пізніше, в кафе, Даяна просить Емму не ховатися більше, як вона завжди робить. На це Емма відповідає, що Даяна ненавидить її. Залишивши кафе, вони збираються сісти в машину, але в цей момент Даяна бачить свого чоловіка з іншою жінкою. Вона починає йти до них, але на середині вулиці потрапляє під машину. По дорозі в лікарню вона уявляє, що кров виходить з її тіла, проте насправді вона не постраждала в результаті аварії.

У день проведення в школі дня пам'яті з нагоди 15 річниці розстрілів, Даяна проїздить перед школою кілька разів, поки все ж таки не наважується зупинитися і покласти квіти. Коли вона входить до школи, її запитують, чи є вона одою з постраждалих, Даяна не відповідає і просто заходить всередину. Там вона покладає квіти на деяких столах, а потім переходить до інших кімнат.

У цей момент вона отримує ще один дзвінок зі школи Емми, у якому їй кажуть, що дочка зникла. Даяні також сказали, що знайшли рожевий одяг Емми в лісі. Даяна їде туди і йде по лісу, викрикуючи ім'я дочки. Емма постає перед очима Даяни на кілька секунд, а потім знову зникає.

В цей момент сюжет повертається назад до школи, де Даяна і Морін повинні вирішити, яка з них повинна загинути. Морін запропонувала вбити себе, але стрілець запитав Даяну, чому він не повинен вбити її. Вона погоджується, і просить вбити її. Після пострілу Даяна вмирає. С цього виходить, що все побачене раніше у фільмі, є лише мрією про доросле життя і не доросла Діана згадує про Діану-школярку, а навпаки, Діана-школярка уявляє себе дорослою в ту мить, коли учень цілиться в неї з автомату.

В самому кінці фільму Даяну запитують, чи не хотіла би вона вижити, на що дівчина відповідає, що зробила правильний вибір, вмерши, дала своїй подрузі прожити власним життям.

У ролях

  • Ума Турман — Даяна МакФі
  • Еван Рейчел Вуд — молода Даяна МакФі
  • Єва Амуррі — Морін
  • Габріель Бреннан — Емма
  • Бретт Каллен — Пол МакФі
  • Адам Чанлер-Берат — Райан Хесвіп
  • Оскар Айзек — Маркус
  • Меггі Лейсі — Аманда
  • Джуел Доногью — Мати
  • Таннер Макс Коен — Нет Вітт
  • Моллі Прайс — мати Даяни
  • Джон Магаро — Майкл Патрік
  • Ізабель Кітінг — мати Морін
  • Наталі Полдінг — молода Аманда
  • Майк Слейтер — молодий Том
  • Джеймс Урбаняк — професор МакФі

Критика

Фільм «Все життя перед її очима» отримав в цілому негативну реакцію. На 8 травня 2010 року, авторитетний сайт кінокритики Rotten Tomatoes дає дані, що лише 24% критиків дало позитивні відгуки про фільм[1]. Інший сайт критики Metacritic дає фільму середній бал 38 з 100, на основі відгуків 25[2].

Девід Нусейр з Reel Film Reviews, вказує що фільм має спільні риси з фільмом «Будинок з піску і туману» того ж режисера. Крім того відмічає, що це амбітна робота і у фільмі добре показано, як акт насильства може визначити все життя, але фільм має складну структуру. Але, не зважаючи на це гра Уми Турман і Еван Рейчел Вуд були на високому рівні.[3]

Майкл Рехтсхафен у журналі «The Hollywood Reporter» за 9 вересня 2007 року писав, що «цей фільм — тривожна суміш минулого і сьогодення, реальності і перспективи, що дає їжу для роздумів»[4].

Джон Андерсон писав у журналі «Variety» за 17 вересня 2007 року пише, що фільм може здатися дивним, більшій частині цільової аудиторії[5].

Українська критика не настільки негативна, зокрема сайт sumno.com дає такі відгуки про фільм: «Фільм чудовий. Попри, здавалось би, доволі банальну для Америки тему шкільного насильства, сценарій є добре продуманим, характери героїв чітко виписані і все це дуже добротно знято. Еван Рейчел Вуд в ролі молодої Діани дуже переконлива — харизма Уми Турман не відставила молоду акторку на другий план. Фільмові притаманна певна примітивність та зайва емоційність — в кадрах, де люди слухають лекцію Пола МакФі і в кадрах, де поліція рятує школярів, але американській стрічці це можна пробачити. В будь-якому разі, все це компенсується неперевершеною кінцівкою.[6]»

Інформація

Фільм знімався в Нью-Гейвені і в деяких інших місцях штату Коннектикут. Його виробництво оцінюється в 13 мільйонів доларів США. Світова прем'єра відбулася 8 вересня 2007 року на кінофестивалі в Торонто з назвою In Bloom. 25 жовтня 2007 року фільм був продемонстрований на Chungmuro Classic Film Festival у Південній Кореї, а 10 листопада 2007 року продемонстрували на кінофестивалі Американського інституту кіномистецтва. 7 грудня 2007 фільм вийшов в окремих кінотеатрах у США, а з 18 квітня 2008 року став загальнодоступний в усіх кінотеатрах.

На обкладинці DVD, можна побачити, що у воді відображення молодої Даяни, хоча зверху знаходиться доросла.

Гасла

  • «Your life can change in an instant. That instant can last forever.»
    «Ваше життя може змінитися в одну мить. Момент може тривати все життя.»
  • «Diana's life is not what it seems.»
    «Життя Діани не те, чим здається»

Джерела

  1. The Life Before Her Eyes Movie Reviews, Pictures. Rotten Tomatoes. Процитовано 2010-05-8.
  2. Life Before Her Eyes, The (2008): Reviews. Metacritic. Архів оригіналу за 7 липня 2013. Процитовано 2010-05-8.
  3. Критика Девіда Нусейра, 14 листопада 2007
  4. Критика Майкла Рехтсхафена, 14 листопада 2007. Архів оригіналу за 7 жовтня 2007. Процитовано 7 жовтня 2007.
  5. Критика Джона Андерсона, 14 листопада 2007. Архів оригіналу за 15 жовтня 2007. Процитовано 8 травня 2010.
  6. „Життя перед її очима“: відбулось чи примарилось?. Архів оригіналу за 30 липня 2013. Процитовано 8 травня 2010.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.