Вулиця Мостова (Херсон)

Мостова́ ву́лиця вулиця, розташована в Корабельному районі Херсона. Сполучає вулиці Нижню та Веселу.

Мостова вулиця
Херсон
Свято-Миколаївський морський собор на Мостовій вулиці
Свято-Миколаївський морський собор на Мостовій вулиці
Місцевість Забалка
Район Корабельний
Колишні назви
Доброхотова
Загальні відомості
Протяжність 1,53 км
Координати початку 46°37′58″ пн. ш. 32°35′40″ сх. д.
Координати 46°38′13″ пн. ш. 32°35′06″ сх. д.
Координати кінця 46°38′21″ пн. ш. 32°34′37″ сх. д.
Будівлі, пам'ятки, інфраструктура
Будівлі Свято-Миколаївський морський собор
Зовнішні посилання
У проєкті OpenStreetMap пошук у Nominatim
Мапа
 Вулиця Мостова у Вікісховищі

Сформувалася в першій половині XIX ст. під назвою Мостова, оскільки у той час була замощена її невелика ділянка. Після Другої світової війни отримала назву на честь більшовицького діяча Миколи Доброхотова. Історичну назву вулиці було повернено у 2016 році.[1]

Мостова — типова околична вулиця старого міста. Тут переважає індивідуальна забудова — несхожі один на іншій будинки, оточені зеленню. Побудована в 1842 р. церква Миколи чудотворця (буд. № 31) є пам'яткою архітектури. Церква зведена в стилі класицизму, має зі східного та західного боків чотирьохколонні портики тосканського ордера.

На Забалковському кладовищі, через яке проходить вулиця, в 48 могилах поховано 108 солдатів і 12 радянських офіцерів, загиблих в 1944 році в боях з нацистами.

Будинок, у якому в період Кримської війни розміщувався військовий шпиталь

У кутовому будинку, на перетині вулиць Мостової та Сухарної, знаходиться школа № 5. В період Кримської війни (18531856 рр.) в цій будівлі розміщувався один з херсонських шпиталів, куди доставляли поранених з Севастополя. Тому поблизу нього, у буд. № 16, збереглися залишки братської могили, в якій ховали померлих від ран і хвороб.

Див. також

Посилання

Джерела

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.