Вулиця Сінна (Черкаси)

Вулиця Сінна вулиця в Черкасах, яка окремою ділянкою є частиною головної артерії міста, так як сполучає бульвар Шевченка з вулицею Чигиринською.

Вулиця Сінна
Черкаси
Район Придніпровський район
Колишні назви
Сінна, Рафінадна, Добровольського
Загальні відомості
Протяжність 1,4 км
Транспорт
Автобуси №№ 3, 5, 11, 24, 25, 28
Тролейбуси №№ 1, 1а, 2, 8
Зовнішні посилання
У проєкті OpenStreetMap пошук у Nominatim
На карті
На карті населеного пункту
Мапа

Розташування

Починається від вулиці Сергія Амброса на сході. Простягається на 1,4 км на південний захід до вулиці Гетьмана Сагайдачного. Перетинається кількома вулицями й великою кількістю провулків мікрорайону Дніпровський. На перетині з бульваром Шевченка створено площу 700-річчя Черкас з невеликим сквером. 1967 року приєднано провулок Рафінадний та провулок Короленка.

Опис

Вулиця різна на всьому своєму протязі. Спочатку вона шириною в 2 смуги, потім взагалі переривається для руху авто площею 700-річчя Черкас. Після майдану вона упродовж двох кварталів є частиною головної артерії міста — має по 2 смуги руху в кожному напрямку. Тут же прокладена й лінія для тролейбусів. Після перетину з вулицями Чигиринською та Благовісною, знову звужується.

Походження назви

Вперше вулиця згадується в 1893 році і названа Сінною. В період з 1916 по 1971 роки називалась Рафінадною. з 1971 отримала назву на честь українського (народився в м. Одеса) льотчика-космонавта Георгія Добровольського, який трагічно загинув при польоті. 25 лютого 2021 року рішенням Черкаської міської ради вулиці повернуто історичну назву Сінна.[1]

Будівлі

По вулиці розташовуються колишній цукрово-рафінадний завод, Палац спорту «Рафінадник» та спортивний комплекс (нині корпус ЧДТУ).

Джерела

  • П. П. Соса, С. І. Кривенко, В. Б. Страшевич. Вулиці Черкас. Історичний нарис. Черкаси, 1997
  • Назви вулиць, провулків і площ м. Черкас (1893—1992) / С. І. Кривенко, О. А. Портянко, П. П. Соса. — Черкаси, 1992.
  • Офіційний сайт Черкаської міської ради

Примітки

  1. БАЗА РІШЕНЬ. rada.ck.ua. Процитовано 26 лютого 2021.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.