Вулиця Таманяна

Вулиця Таманяна (вірм. Թամանյան փողոց) — пішохідна вулиця в Єревані, Вірменія. Розташована в Центральному районі Кентрон і пов'язує Єреванський Каскад на півночі з вулицею Московян на півдні. Свою назву вулиця отримала в честь головного архітектора Єревана Олександра Таманяна. Пам'ятник Таманяну стоїть на початку вулиці з 1974 року[1].

Вулиця Таманяна
 Вірменія
Населений пункт Єреван
Назва на честь Таманян Олександр Оганесович
Загальні відомості
Протяжність 200 м
Координати 40°11′21″ пн. ш. 44°30′55″ сх. д.
Зовнішні посилання
У проєкті OpenStreetMap 364087 ·R (Єреван)
Мапа
 Вулиця Таманяна у Вікісховищі

Положення вулиці

Вулиця Таманяна фактично являє собою продовження Північного проспекту[2]. Вона відходить на північ від вулиці Московян, перетинає вулицю Ісаакяна й закінчується у Єреванського Каскаду. Вулиця Таманяна має довжину близько 200 м і завширшки близько 55 м.

Історія

Вулиця Таманяна запроектована ще у генеральному плані 1924 року, як частина Північного каскаду, який повинен був зв'язати центральну і північну частини міста. Вулиця була сформована до 1960-х років, ансамбль Каскаду був завершений пізніше. Вулиця спланована у вигляді бульвару з басейнами, фонтанами і квітниками. На її початку з боку Театральної площі побудовані два 9-поверхових будинки-башти (архітектори О. Бабаджанян і В. Гусян).

Пам'ятки

Пам'ятник Таманяну

На самому початку вулиці знаходиться пам'ятник архітектору Олександру Таманяну, виконаний в 1974 році за проектом скульптора А. Овсепяна і архітектора С. Петросяна. Олександр Таманян зображений, спираючись на довгий прямокутний кам'яний блок, який стоїть на двох невеликих блоках. За словами скульптора пам'ятника, «лівий камінь — це стара архітектура, правий — нова, а великий архітектор перекидає міст між цими двома періодами і з його допомогою створює новітню архітектуру і творить нашу столицю».

Уздовж вулиці розташовано сад «скульптури Гафесчяна» при Центрі мистецтв Гафесчяна. Закінчується вулиця сходами комплексу Каскаду.

Сад скульптур відкритий на вулиці у 2009 році[3]. У ньому виставлені роботи багатьох відомих художників. Серед них кілька творів колумбійського художника Фернандо Ботеро: «Кішка»[4], «Римський воїн»[5] та «Жінка, яка курить сигарету».

На вулиці Таманяна також знаходиться «Музей російського мистецтва».

На вулиці розташовано безліч кафе, магазинів, барів, ресторанів і пабів.

Галерея

Примітки

Література

  • Երևան քաղաքի հասցեների տեղեկատու, Երևան, 1983, էջեր 369—506, Երևան քաղաքի փողոցների անվանումները
  • Սերգեյ Ավագյան, Երևանի փողոցները, Երևան, «ՎՄՎ-ՊՐԻՆՏ», 2010—272 էջ։
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.