Вулиця Ціолковського (Чернігів)

Вулиця Ціолковського — вулиця в Новозаводському районі міста Чернігова, в історичній місцевості (районі) Шерстянка. Пролягає від вулиць Попова і Текстильників до перехрестя вулиці Івана Мазепи і Михайло-Коцюбинського шосе.

Вулиця Ціолковського
Чернігів
Місцевість Шерстянка (район Чернігова)
Район Новозаводський район
Назва на честь Ціолковський Костянтин Едуардович
Загальні відомості
Протяжність 2.55 км
Поштові індекси 14001
Транспорт
Маршрутні таксі 25, 41
Зовнішні посилання
У проєкті OpenStreetMap пошук у Nominatim
Мапа

Прилучаються вулиці Дмитра Самоквасова, Робоча, Леоніда Пашина, Світанкова, Слов'янська, Славутицька, Новий провулок (Павлівка).

Історія

Козлянська вулиця — в честь колишньої назви Михайло-Коцюбинського Козел — прокладена в 1930-і роки. Після спорудження залізниці до села Козел, дорогу проклали в іншому місці, а стара дорога, яка вже іменувалася Старокозлянська почала поступово забудовуватися.

У 1955 році заснований «Ремонтно-механічний завод» Головного управління лісозаготівельних організацій Міністерства міського та сільського будівництва УРСР. Спочатку підприємство займалося ремонтом автомобілів і тракторів. У період 1976—1977 роки проведено реконструкцію, побудований ряд нових корпусів. З 1977 року називається «Чернігівський завод металоконструкцій і металлооснащення» (будинок № 1), а з 1984 року є експериментальним заводом Головного управління механізації будівництва Міністерства промислового будівництва УРСР[1].

У 1960 році вулиця отримала сучасну назву — на честь російського і радянського філософа, винахідника, засновника теоретичної космонавтики Костянтина Едуардовича Ціолковського.

Забудова

Вулиця пролягає в південно-західному напрямку, змінюючи кути напрямку між більш західним або більш південним. Початок вулиці (до примикання вулиці Леоніда Пашина) зайнято територією промислових (завод будматеріалів № 2), комунальних (ПМК — пересувна механізована колона, БРУ — будівельні організації), складських (бази постачання), спеціальних підприємств, крім парної сторони від початку до примикання вулиці Дмитра Самоквасова — багатоповерхової житлової забудови (5-9-поверхові будинки). Після примикання вулиці Леоніда Пашина парна сторона зайнята територією промислових (асфальтобетонний завод), комунальних (АТП — автотранспортні), складських підприємств, непарна — не забудована. На захід від цієї ділянки розташований район з індивідуальною забудовою Астра і село Павлівка, кінець вулиці служить адміністративним кордоном Чернігівської міськради з Чернігівським районом.

Північно-західний кут вулиць Ціолковського та Леоніда Пашина займає урочище і міський лісопарк Подусівка — охоронна зона пам'ятки історії місцевого значення «Меморіальний комплекс на честь мирних жителів, розстріляних фашистами: братські могили 15000 мирних жителів, розстріляних в 1941—1943 роках і пам'ятник жертвам фашизму», відкритий в 1975 році .

Установи:

  1. будинок № 1 — Чернігівський завод металоконструкцій і металлооснащення
  2. будинок № 6 — дитсадок № 2
  3. будинок № 8 — комплексна дитячо-юнацька школа № 2
  4. будинок № 9 — «Черніговголовпостач»
  5. будинок № 11 — завод будматеріалів № 2
  6. будинок № 30 — хлібозавод (Рига-хліб)
  7. будинок № 41 — асфальтобетонний завод

Примітки

  1. Чернігівщина: Енциклопедичний довідник, К.: УРЕ і м. М. П. Бажана, 1990. — с. 906 ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ЗАВОД МЕТАЛОКОНСТРУКЦІЙ І МЕТАЛООСНАЩЕННЯ

Література

  • Чернігівщина: Енциклопедичний довідник, К .: УРЕ и м. М. П. Бажана, 1990. — с. 848 Ціолковського ВУЛИЦЯ
  • Сапон В.. Вулиці старого Чернігова: Історико-краєзн. етюди. — Чернігів: РВК "Десни. правда ", 2007. — 128 с.
  • Улица и её застройка на сервисе openstreetmap. www.openstreetmap.org. Процитовано 31 липня 2020.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.