Відкритий чемпіонат Австралії з тенісу 2018

Відкритий чемпіонат Австралії з тенісу 2018тенісний турнір, що проходив між 15 січня та 28 січня 2018 року на кортах Мельбурн-Парку в Мельбурні, Австралія. Це був 106-й чемпіонат Австралії з тенісу, 50-й з початку відкритої ери, перший турнір Великого шолома у 2018 році та 200-й відкритої ери. Турнір входив до програм ATP та WTA турів. Спонсором турніру була Kia.

Відкритий чемпіонат Австралії з тенісу 2018
Дата:   15 січня - 28 січня
За ліком:   106
Чемпіони
Чоловіки, одиночний розряд
Роджер Федерер
Жінки, одиночний розряд
Керолайн Вознякі
Чоловіки, парний розряд
Олівер Марах / Мате Павич
Жінки, парний розряд
Тімеа Бабош / Крістіна Младенович
Змішаний парний розряд
Габріела Дабровскі / Мате Павич
Юнаки, одиночний розряд
Себастіан Корда
Дівчата, одиночний розряд
Лян Еншуо
Юнаки, парний розряд
Юго Гастон / Клеман Табюр
Дівчата, парний розряд
Лян Еншуо / Ван Сінь'ю
Відкритий чемпіонат Австралії з тенісу
2017 2019

Огляд подій та досягнень

До початку турніру

Чемпіонка Австралії 2017 року Серена Вільямс вирішила не відстоювати свій титул через 5 місяців після народження доньки. Не брала участі в турнірі через сімейні проблеми дворазова чемпіонка Вікторія Азаренко.

Як у чоловіків, так і у жінок могли змінитися перші ракетки світу. У чоловіків Роджер Федерер міг обійти Рафаеля Надаля, але для цього він повинен був виграти турнір, а Надаль вибути до чвертьфіналу. У жінок на перше рейтингове місце претендували 6 тенісисток: Симона Халеп, Каролін Возняцкі, Гарбінє Мугуруса, Еліна Світоліна, Кароліна Плішкова та Єлєна Остапенко.

Переможниця турніру 2017 року серед дівчат, 15-тирічна Марта Костюк, отримала від організаторів запрошення попробувати свої сили в класифікації дорослого жіночого турніру.

Результати й досягнення

У чоловіків турнір виграв Роджер Федерер. Він ушосте став чемпіоном Австралії, а загалом здобув свій 20-й титул Великого шолома. Рафаель Надаль вибув у чвертьфіналі, тож зберіг за собою звання першої ракетки світу.

В одиночному жіночому розряді турнір виграла данка Каролін Возняцкі. Це був її перший титул Великого шолома. Перемогою в Австралії Возняцкі повернула собі право називатися першою ракеткою світу.

У чоловічому парному розряді перемогли австрієць Олівер Марах та хорват Мате Павич. Для Мараха це був перший титул Великого шолома, Павич уже мав серед своїх досягнень титул чемпіона США у міксті.

У парному розряді серед жінок угорка Тімеа Бабош здобула свій перший титул Великого шолома. Її партнерка, Крістіна Младенович із Франції, стала чемпіонкою Австралії вдруге (перша перемога була в неї на турнірі 2014 року у міксті). Загалом для Младенович це четверий титул Великого шолома — два в парі, два в міксті.

У змішаному парному розряді перемогли канадка Габріела Дабровскі та хорват Мате Павич. Для Дабровскі це був другий титул Великого шолома (попередній теж у міксті на чемпіонаті Франції 2017) і перший титул австралійської чемпіонки. Для Павича це був уже другий титул у міксті (попередній на чемпіонаті США 2016 з Лаурою Зігемунд). Чемпіоном Австралії він став удруге — виграв як і чоловічу пару, так і мікст.

15-річна Марта Костюк стала невеликою сенсацією турніру. Вона не тільки зуміла класифікуватися до основної сітки, а й виграла там два матчі, пробившись до третього кола. Раніше таке вдавалося зробити тільки юніорці Мартіні Хінгіс у 1997 році (але Хінгіс тоді виграла чемпіонат).

Результати фінальних матчів

Дорослі

Одиночний розряд. Чоловіки (Детальніше)
Роджер Федерер Марін Чилич6–2, 6–7(5–7), 6–3, 3–6, 6–1
Одиночний розряд. Жінки (Детальніше)
Каролін Возняцкі Симона Халеп7-67-2, 3-6, 6-4
Парний розряд. Чоловіки (Детальніше)
Олівер Марах
Мате Павич
Хуан Себастьян Кабаль
Роберт Фара
6–4, 6–4
Парний розряд. Жінки (Детальніше)
Тімеа Бабош
Крістіна Младенович
Катерина Макарова
Олена Весніна
6–4, 6–3
Мікст
Габріела Дабровскі
Мате Павич
Тімеа Бабош
Роган Бопанна
2–6, 6–4, [11–9]

Юніори

Одиночний розряд. Хлопці
Себастіан Корда Цен Чунсінь7–6(8–6), 6–4
Одиночний розряд. Дівчата
Лян Еншуо Клара Бюрель6–3, 6–4
Парний розряд. Хлопці
Юго Гастон
Клеман Табюр
Рудольф Моллекер
Генрі Сквайр
6–2, 6–2
Парний розряд. Дівчата
Лян Еншуо
Ван Сінь'ю
Вайолет Апіса
Лулу Сун
7–6(7–4), 4–6, [10–5]

Див. також

Виноски

    This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.