Від'ємна частота

Поняття від'ємної і додатної частоти можна показати на прикладі вектора, що обертається в той чи інший бік: частота зі знаком може позначати швидкість і напрямок обертання. Швидкість виражена в оборотах (циклах) за секунду (герцах) або рад/с (де 1 цикл відповідає радіан).

Синусоїди

Нехай - це невід'ємний параметр, що вимірюється в рад/с. Тоді кутова функція (кут від часу) , має нахил , який називають від'ємною частотою. Але коли функція використовується як аргумент для косинуса, результат невідрізненний від . Аналогічно, невідрізненний від Тому, будь-яку синусоїду можна представити через додатні частоти. Знак нахилу фази, що лежить в основі - неоднозначний.

Від'ємна частота спричиняє те, що випереджає на 1/4 циклу.
Вектор (cos t, sin t) обертається проти годинникової стрілки зі швидкістю 1 рад/с і завершує кожен цикл за секунд. Вектор (cos −t, sin −t) обертається в іншому напрямку (тут не показано).

Неоднозначність розв'язується коли косинус і синус можна спостерігати одночасно, бо випереджає на 1/4 циклу ( радіан) коли і відстає на 1/4 циклу коли Аналогічно, вектор, , обертається проти часової стрілки зі швидкістю 1 рад/с і завершує кожен цикл кожні секунди, а вектор обертається в зворотньому напрямку.

Знак також зберігається комплексно-значимою функцією:

 

 

 

 

(Рів.1)

бо і можна виокремити і порівняти. Хоча очевидно містить більше інформації ніж кожен з її компонентів, звичайна інтерпретація така, що це простіша функція, бо:

  • Вона спрощує багато тригономеричних обчислень, що призвело до її формального опису як аналітичного представлення
  • Наслідком рівняння Рів.1 є:

 

 

 

 

(Рів.2)

з цього видно, що недостатньо для визначення знаку

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.