Вікторівка (Покровський район)

Ві́кторівка — село в Україні, Покровському районі Донецької області. Відстань до міста Добропілля становить близько 17 км і проходить автошляхом Т 0515.

село Вікторівка
Країна  Україна
Область Донецька область
Район/міськрада Покровський район
Громада Добропільська міська громада
Облікова картка Вікторівка 
Основні дані
Населення 19 (01.01.2017)
Площа 0.454 км²
Густота населення 41.9 осіб/км²
Поштовий індекс 85020
Телефонний код +380 6277
Географічні дані
Географічні координати 48°32′01″ пн. ш. 36°57′27″ сх. д.
Середня висота
над рівнем моря
182 м
Відстань до
обласного центру
109 км
Відстань до
районного центру
17,8 км
Найближча залізнична станція Добропілля
Відстань до
залізничної станції
18 км
Місцева влада
Адреса ради 85020, Донецька обл., Добропільський р-н, смт. Святогорівка, пров. Поштовий, 10
Сільський голова Бєлянкін Віктор Геннадійович
Карта
Вікторівка
Вікторівка
Мапа

Історія.

Махно Нестор Іванович

Перші спогади про село Вікторівку є в акті межувань 1851 року - "... деревня Викторивка вновь поселенная на землях деревни Веровки владения поручика Луки Алексеевича Шахова - 597 десятин удобной земли, всего 600 десятин".

Спогади про село Вікторівку (Кринички) є в списках населених місць Катеринославської губернії Бахмутського повіту в 1859 році. Село панське, будувалося на великому чумацькому шляху до Харківської губернії. Село розпочали будувати при криницях, тому була друга назва поселенню - Кринички. На той час в селі в 18 подвір'ях мешкало 119 осіб.

У 1904 році з Таврійської губернії приїхав пан-полковник Єм'ях Віктор Лукич. Він купив 550 десятин землі, яка зовсім була незаселена. В цьому ж році він поїхав у Таврійську губернію, щоб завербувати переселенців. Там він завербував 6 сімей, які разом з ним приїхали і поселились на закупленій землі. Сам пан-полковник поїхав назад у Таврійську губернію, а сім'ї залишились на цій землі в їх склад входили: Дейкун Мина Йосипович, Кизим Тимофій Іванович, Хилько Петро, Горбань Гнат Давидович, Носач Прокоп Юхимович, Булгак Олександр Григорович.

Земля була віддана їм в оренду по 6 крб. 50 коп. за десятину. Так було до 1909 року, але за ці роки пан не зміг сплатити борги за землю і в цьому році він продав 283 десятини переселенцям, які жили на цій землі. Решту землі поміщик поділив поміж своїми синами і доньками. Сам поміщик В.Л.Єм'ях виїхав у Полтавську губернію.

Докладніше: Бій під Вікторівкою

30 травня в районі Вікторівки відбувся бій червоногвардійців з махновцями. Під тиском сил противника було розбито червоногвардійський загін. Втрати 2 гармати, до 100 чоловік піхоти і загін навчальної школи.[1]

Жертви сталінських репресій.

  • Дудушко Наум Іванович, 1890 року народження, село Вікторівка Добропільського району Донецької області, українець, малограмотний, безпартійний. Проживав в селі Вікторівка Добропільського району Сталінської (Донецької) області. Коваль колгоспу імені Красіна. Заарештований 03 грудня 1943 року. Реабілітований.
  • Крайня Ольга Іванівна, 1912 року народження, село Вікторівка Добропільського району Донецької області, українка, даних про освіту немає, безпартійна. Проживала в селі Вікторівка Добропільського району Сталінської (Донецької) області. Колгоспниця колгоспу імені Красіна. Заарештована 09 березня 1946 року. Особливою нарадою при МДБ СРСР засуджена на 5 років заслання у Північно-Казахстанську область. Реабілітована у 1995 році.

Примітки

  1. В.Ф. Белаш, А.В. Белаш Дороги Нестора Махно Историческое повествование стр 88
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.