Вікібабусі

Вікібабусі (башк. Викиөләсәйҙәр) — об'єднання літніх жінок-волонтерів у Башкирській Вікіпедії.

Вікібабусі
Дата створення / заснування 2016
Засновник Зайтуна Нігаматьяноваd
Держава  Росія
Місце розташування Башкирська вікіпедія
Країна походження  Росія
 Вікібабусі у Вікісховищі

Історія

Ідея зародилася у 2016 році на шляху до семінару Вікі-Урал в Іжевську. Метою послужив досвід виступу представників Республіки Удмуртія Євробаченні на прикладі колективу «Бурановські бабусі», щоб показати, що жінки пенсійного віку можуть реалізувати себе у мережі Інтернет. Основний кістяк складається із жінок, які входять у групу «Башкирські жінки» в соціальній мережі ВК[1].

У 2016 році в Санкт-Петербурзі під час конференції з міжнародною участю на прохання представників інших мовних розділів надано інформацію про діяльність Вікібабусь для більш широкої аудиторії[2].

У тому ж році під час української Вікіконференції в Києві учасниця з Башкортостану ознайомила присутніх про діяльність Вікібабусь.

У 2017 році під час Вікіконференції у Берліні делегати від Башкирської групи користувачів розповіли про башкирських Вікібабусь представникам світового Вікіруху[3].

У тому ж році у конференції в Москві взяла участь велика делегація Башкортостану, в тому числі 6 Вікібабусь, де на спеціальній секції ознайомили присутніх зі своєю діяльністю[4].

У 2018 році учасників Вікіманії в Кейптауні вітали волонтери різних мовних розділів на своїх мовах, у привітанні взяла участь одна із Вікібабусь Банат Валєєва-Яубасарова[5].

У 2019 році у шведській столиці Стокгольмі під час церемонії закриття виконавчий директор Фонду Вікімедіа Кетрін Маер зі сцени заявила: «Особливо мені подобається приклад башкирських бабусь — групи жінок старшого віку переважно із сільських регіонів, що проживають у регіоні Росії під назвою Башкортостан, вони перекладають статті з російської на башкирську (за допомогою інструменту ContentTranslation) з 2016 року, і сьогодні башкирський розділ входить до провідної двадцятки за опублікованими (таким чином) перекладам. Так що давайте бабусь відзначимо!».

28-29 вересня 2019 року у Москві пройшла конференція, у якій взяла участь Рашида Гізатулліна і розповіла про роботу Бурзянського вікі-клубу, про співробітництво з муніципальною владою району, про створення в Абдульмамбетовській загальноосвітній школі вікі-клубу школярів.

11-13 жовтня 2019 року у сербській столиці Белграді пройшла конференія Вікімедійців Центральної і Східної Європи, у якій серед учасників була відома у Республіці громадська діячка і письменниця Гузаль Ситдикова, яка розповіла про вікі-діяльністі в групі Вікібабусь, та залучення волонтерів через соціальні мережі[6].

Учасники

Найбільш досвідченою у групі є Гузаль Ситдикова. Однією з найкращих перекладачок є Альфія Акбутіна, що довгі роки працювала у системі засобів масової інформації. Найстарша волонтерка — Банат Валєєва-Яубасарова. У 2018 році їй виповнилося 70 років. Вікіпедистки Бурзянського району — Кунсилиу Кутлубаєва, Рашида Гізатулліна, Луїза Юлдашева, Тансилиу Кувандикова першими серед дорослих, і серед учнів створили Вікі-клуби будівельників. Із міста Бєлорєцька вчитель башкирської мови та літератури, «Учитель року башкирської мови і літератури — 2019», лауреат республіканського конкурсу Сарія Кагарманова, із міста Ішимбай Хаят Юсупова, із Уфимського району Мінсулу Абдулліна, із Стерлітамака Гульшат Сулейманова, що висвітлює теми башкирського війська і театру.

Галерея

Посилання

Примітки

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.