Вілліс Карто

Вілліс Карто (англ. Willis Carto, 17 липня 192626 жовтня 2015) — американський політичний діяч, засновник Інституту перегляду історії (IHR), журналу Barnes Review, ревізіоніст. Довгий час був одним з лідерів американських ультраправих. Характеризував себе як прихильник Томаса Джефферсона і народництва, але передовсім був відомий своєю підтримкою теорії єврейської змови і ревізіонізму Голокосту[2].

Вілліс Карто
Народився 17 липня 1926(1926-07-17)[1]
Форт-Вейн, Індіана, США
Помер 26 жовтня 2015(2015-10-26) (89 років)
Вірджинія, США
·зупинка серця
Поховання Арлінгтонський Національний Цвинтар
Країна  США
Діяльність політик, журналіст, conspiracy theorist
Учасник Друга світова війна

В останні роки життя він ві відокремлений спосіб життя, рідко давав інтерв'ю і не дозволяв фотографувати себе або записувати.

Віллісу Карто було пред'явлено звинувачення у Швейцарії.

Формування поглядів

Вілліс Карто був відданим працям Френсіса Паркера Йокі (Francis Parker Yockey)[3]. Найвідоміша книга Йокі «Імперіум: філософія історії та політики» (Imperium: The Philosophy of History and Politics), була сприйнята Карто як власна керівна ідея. Пізніше Карто визначить свою ідеологію як послідовника Томаса Джефферсона і народників, а не націонал-соціаліста, зокрема, в книзі Карто «Портрети в народництві» (англ. Profiles in Populism, 1982 р).[4]. У цій книзі представлені симпатичні описи декількох американських політичних діячів, включаючи Томаса Джефферсона і Ендрю Джексона, а також спірний католицький священик Чарльз Кафлін і Генрі Форд[4].

Вільне Лобі і газета

У 1955 році Карто заснував організацію «Вільне Лобі», яка функціонувала під його контролем до 2001 року, коли організація була змушена оголосити банкрутство в результаті судового процесу[2]. «Вільне Лобі», мабуть, найбільш відоме публікаціями в газеті «The Spotlight» між 1975 і 2001[2].

Карто і кілька співробітників The Spotlight і письменників з того часу заснували нову газету під назвою Американська Вільна преса. Видання розміщує статті з синдикованих оглядачів, які не мають прямого зв'язку з Карто або його організацією. Як і його попередник, він використовує популістський тон і робить акцент на теорії змови, націоналістичній економіці та Ізраїлі. Один з колумністів газети Майкл Коллінз Пайпер веде по буднях демонстративно антисіоністську програму на короткохвильовому радіо.

Ревізіонізм та заперечення Голокосту

Карто також засновник видавничої компанії Noontide Press, яка видала кілька книг щодо білого расизму, в тому числі «Імперіум: філософія історії та політики» Йокі і «Міф про шість мільйонів» Девіда Хоггана (англ. David Hoggan's - The Myth of the Six Million), одну з перших книг, спрямовану на заперечення Голокосту. Noontide Press пізніше стало тісно пов'язана з Інститутом перегляду історії (IHR) і вийшло з-під контролю Карто в той самий час, як він заснував Інститут перегляду історії.

Інститут перегляду історії був заснований Віллісом Карто в 1979 році з метою просування ідей та поглядів ревізіонізму Голокосту. Після втрати контролю над Noontide Press Інститут перегляду історії в результаті недружнього поглинання колишніми соратниками, Карто почав публікуватися в Barnes Review, що також зосередився на ревізіонізмі Голокосту.

Бібліографія

  • Carto, Willis A. Profiles in Populism. (1982) Washington: Flag Press.

Примітки

  1. SNAC — 2010.
  2. Willis Carto
  3. Willis Carto and the IHR
  4. Lyons, Matthew N. and Berlet, Chip. Right-Wing Populism in America: Too Close for Comfort. 2000, page 188.

Посилання

Див. також

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.