Вільні мистецтва

Ві́льні мисте́цтва (лат. artēs līberālēs) — термін, який спочатку означав навчальні дисципліни, спрямовані на надання загальних знань та інтелектуальних вмінь, на відміну від спеціальних професійних навичок.

Сім вільних мистецтв — ілюстрація з енциклопедії «Сад утіх», Геррада Ландсбергська (12-те століття)

Межі, охоплювані вільними мистецтвами, змінювались разом із суспільством. Спочатку стосуючись переважно античності, із розвитком науки в епоху Просвітництва, вони включили її.

В історії освіти, сім вільних мистецтв складались з двох груп дисциплін тривіума та квадривіума, які викладалися на додаток до теології, канонічного права та медицини[1]. Тривіум включав граматику, риторику й діалектику (логіку); квадривіум арифметику, геометрію, астрономію й музику.

У сучасних коледжах та університетах термін «вільні мистецтва» означає неспеціальну, непрофесійну освіту, до якої належать: вивчення літератури, мов, філософії, історії, математики, а також науки як основи загальної освіти[1].

Див. також

Примітки

  1. Гусев В. I. "Liberal Education" в контексті філософії освіти. Архів оригіналу за 23 червня 2013. Процитовано 1 березня 2011.

Посилання

Джерела та література

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.