Вільям Етті

Вільям Етті (англ. William Etty; 10 березня 1787, Йорк — 13 листопада 1849, там же ж) — англійський живописець. Відомий як видатний колорист. Головною темою його творчості стала оголена жіноча натура.

Вільям Етті
William Etty
Народження 10 березня 1787(1787-03-10)[1][2][…]
Йорк, Йорк, Північний Йоркшир, Англія, Королівство Велика Британія
Смерть 13 листопада 1849(1849-11-13)[1][2][…] (62 роки)
  Йорк, Йорк, Північний Йоркшир, Англія, Сполучене Королівство[3]
Поховання Північний Йоркшир
Країна  Сполучене Королівство
 Королівство Велика Британія
Навчання Королівська академія мистецтв
Діяльність художник
Член Королівська академія мистецтв[4]

 Вільям Етті у Вікісховищі

Біографія

Народився в багатодітній сім'ї мельника, з раннього дитинства проявив інтерес до живопису. Відповідно до побажань батька, Етті протягом 7 років навчався в гравера в Галлі. Етті почав своє навчання, створюючи начерки пейзажів, копіюючи різні зображення, малюнки друкованих видань та інше. В 1806 році по запрошенню дядька, який підтримував його прагнення вивчати живопис, приїхав в Лондон, а в 1807 році поступив в Королівська академія мистецтв, де його наставником став Генрі Фюзелі. В 1811 році після багатьох спроб на стіні талановитих учнів Академії появилась картина молодого Вільяма Етті «Телемах, рятує Антилопу».

Великий вплив на Вільяма Етті в ті роки справив художник Томас Лоуренс, в домі якого Етті жив в часи навчання в Лондоні.

В 1816 році Етті ненадовго відвідав Париж і Флоренцію.

В 1820 його «Шукачі коралів», показані в Королівській Академії, привернули велику увагу. Ще більший успіх був у картини «Прибуття Клеопатри в Кілікію», показаної в наступному році.

В 1822 він вирушив в Італію, де більшу частину часу провів у Венеції, вивчаючи старих венеціанських майстрів (таких як Тіціан, Тінторетто, Паоло Веронезе) і набуваючи досвіду поводження з кольором.

В 1840 і в 1841 Етті здійснив паломництво в Нідерланди для вивчення картин голландських художників, в тому числі і Рубенса в церквах і громадських галереях цієї країни.

Посилання

Примітки

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.