Вільям Краудер

Вільям Краудер (англ. William Crowther нар. 1936) програміст, спелеолог та скелелаз. Відомий як співавтор комп'ютерної гри Colossal Cave Adventure (1975), яка відіграла важливу роль у розвитку ігрового дизайну першого десятиліття і дала початок жанру текстових пригодницьких ігор.

Вільям Краудер
William Crowther
Народився 1936(1936)
США
Громадянство  США
Діяльність ігровий програміст, video game designer, caver, інформатик, інженер
Magnum opus Colossal Cave Adventure

Біографія

Краудер навчався в Массачусетському технологічному інституті (MIT), де в 1958 році отримав ступінь бакалавра в фізиці. Під час навчання познайомився зі своєю майбутньою дружиною Патрісією[1].

На початку 1970-х Краудер працював в компанії Bolt Beranek and Newman (BBN), що виконувала оборонні замовлення і працювала над створенням Інтернету. Він був учасником найпершої маленької групи розробників, яка працювала над проектом ARPANET. У проекті він відповідав за систему розподіленої векторної маршрутизації для ARPANET, яка стала важливим кроком в еволюції Інтернету.

Пригода

Після розлучення з дружиною Краудер використовував вільний час для розробки текстової пригодницької гри на Фортрані для комп'ютера PDP-10, до якого мав доступ в BBN. Гру він створював як вид розваги для дочок, Сенді і Лори, які приїздили до нього в гості[2].

Краудер писав:

У той час я захоплювався некомп'ютерною рольовою грою Dungeons and Dragons, а також активно досліджував печери, зокрема Мамонтову печеру в Кентуккі. Несподівано сталось розлучення, що певною мірою вибило мене з колії. До того ж, мені не вистачало спілкування з дітьми. А ще я перестав досліджувати печери, так як відчував ніяковість, тому і вирішив побешкетувати і написати програму, яка б відтворювала мої дослідження печер, а також була б грою для дітей і, можливо, використовувала деякі аспекти Dungeons and Dragons. Моя ідея полягала в тому, щоб зробити комп'ютерну гру, яка не буде лякати людей, які не володіють навичками користування комп'ютером, і це була одна з причин, чому я зробив так, щоб гравець керував грою за допомогою введення слів природної мови, а не якихось стандартизованих команд. Мої діти сказали, що вийшло весело

[3]

Команда IMP (зліва направо): Трутт Тетч, Білл Бартелл, Дейв Волден, Джим Гейсман, Роберт Кан, Френк Гарт, Бен Баркер, Марті Торп, Вільям Краудер, Северо Орнштейн

У Colossal Cave Adventure, або просто Adventure, гравець переміщується в уявній системі печер, шляхом введення простих команд з двох слів та читаючи текст, що описує результат. Краудер використав свої великі пізнання в спелеології в якості основи, а також переніс в гру багато локацій Мамонтової печери, особливо ділянки під назвою Бедквілт. У 1975 році Краудер поширив гру через ранню версію ARPANET.

Навесні 1976 року з ним зв'язався дослідник зі Стенфорда Дон Вудс і попросив дозволу на поліпшення гри. Краудер погодився, і Вудс розробив кілька удосконалених версій для PDP-10, розміщеного в Стенфордській лабораторії штучного інтелекту, де він працював. Протягом наступного десятиліття гра ставала дедалі популярнішою і була портована на інші операційні системи, включаючи платформу для персональних комп'ютерів CP/M.

Базова структура, винайдена Краудером (і частково заснована на текстовому парсері ELIZA), отримала розвиток в більш пізніх пригодницьких іграх. Марк Бланк і його команда, які створили Zork, вказали Adventure як джерело їх натхнення. Пізніше вони заснували компанію Infocom і випустили серію популярних текстових квестів.

Спелеологія

Те, що дія Adventure відбувається у величезній печері, не випадково. У 1960-х і початку 1970-х років Краудер і його перша дружина Патрісія були активними дослідниками-спелеологами: обидва брали участь у багатьох експедиціях з пошуку з'єднання Мамонтової печери та печери Флінт-Рідж. Патрісія зіграла ключову роль в експедиції 9 вересня 1972 року, яка, нарешті, знайшла місце з'єднання[4].

Як член турклубу MIT з кінця 1950-х до початку 1960-х років, Краудер також зіграв важливу роль у розвитку скелелазіння в Шаванганці в штаті Нью-Йорк[5]. Він почав сходження там в 1950-і роки. Краудеру належить першість в сходженні по декількох класичних маршрутах, включаючи Ерроу, Хуок, Мунлайт та Сенті. Обставини деяких сходжень викликали суперечки через використання шлямбурів для організації точки страховки при спуску — на той момент це була новинка, яку використовували лише Краудер та ще кілька скелелазів. Ухвалення спільнотою нової техніки стало важливим етапом еволюції етики скелелазіння в Шаванганці та за його межами.

Подальша кар'єра

Краудер працював в Xerox PARC з 1976 по 1983 рік. У 1980 році він одружився на Ненсі Сандерс Бернс. Разом з друзями пара займалася скелелазінням в Йосеміті та інших місцях. У 1983 році Краудер пішов з Xerox назад в BBN. Він став активним учасником Аппалачського гірського клубу і щорічно допомагав навчати скелелазінню новачків.

У 1990-х роках Cisco Systems купила частину BBN, де працював Краудер. Він залишився в компанії до 1997 році. Зараз Краудер живе в Делансоні, штат Нью-Йорк зі своєю другою дружиною Ненсі.  

Примітки

Література

  • Brucker, Roger W.; Watson, Richard A. (1976). The Longest Cave. New York: Knopf. ISBN 0-8093-1321-9.
  • Montfort, Nick (2003). Twisty Little Passages: An Approach To Interactive Fiction. Cambridge: The MIT Press. ISBN 0-262-13436-5.
  • Peterson, Dale (1983) Genesis II: Creation and Recreation with Computers.
  • JULIAN DIBBELL: A Marketable Wonder. Spelunking the American Imagination
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.