Вільям Різ

Вільям Різ (18 грудня 1943, Канада) — професор Університету Британської Колумбії і колишнім директором Школи місцевого та регіонального планування (SCARP) в UBC.

Вільям Різ
Народився 18 грудня 1943(1943-12-18) (78 років)
Країна  Канада
Діяльність професор, еколог, біолог
Галузь Екологія людини
Alma mater Торонтський університет
Заклад Університет Британської Колумбії
Членство Римський клуб
Нагороди

Премія Блакитна Планета (2012)

почесний доктор Університету Лаваляd (2012)

член Королівського товариства Канадиd

Сайт williamrees.org

З 1969-70 Різ викладав в Університеті Британської Колумбії. Його основний інтерес полягає у державній політиці та плануванні, що стосуються глобальних екологічних тенденцій та екологічних умов для сталого соціально-економічного розвитку. Він є ініціатором концепції «екологічного сліду» та співрозробник методу розрахування.

Біографія

Вільям Різ отримав ступінь доктора філософії з екології у Торонтському університеті. Він заснував школу «Охорона навколишнього середовища та ресурсів» (англ. School of Community and Regional Planning — SCARP), та з 1994 по 1999 рік був директором школи. Книга Різа про аналіз екологічного сліду «Наш екологічний слід» (англ. Our Ecological Footprint) (у співавторстві з тодішнім аспірантом доктором Матісом Ваккернагелем ), була опублікована в 1996 році і тепер доступна англійською, китайською, французькою, німецькою, угорською, італійською, японською, латиською та Іспанською мовами.

Значна частина робот Різа знаходиться в області екологічної економіки та екології людини. Він є найбільш відомим в області розвитку аналізу екологічного сліду з його тодішнім аспірантом Матісом Вакернагелем.[1] Екологічний слід є кількісним інструментом, який оцінює екологічний вплив людства на екосферу з точки зору пристосованої екосистемної (земної та водної) зони. Це дослідження виявляє фундаментальну несумісність між тривалим матеріальним економічним зростанням і екологічною безпекою і допомогло відновити питання про несучу здатність людини, як увага в області сталого розвитку.

Академічні, політичні та наукові інтереси

Різ — член-засновник і недавній президент Канадського товариства екологічної економіки. Він також є науковим співробітником Інституту післявуглецевої промисловості (Post Carbon Institute) та співдослідником проекту «Глобальна цілісність», спрямованого на визначення екологічних та політичних вимог до збереження біорізноманіття. У його нинішньому книжковому проекті розглядаються фактори, які, призводять до повторення циклу людського колапсу. Динамічний доповідач, Різ був запрошений для читання лекцій з його експертних областей до Канади і США, а також до Австралії, Австрії, Бельгії, Китаю, Фінляндії, Франції, Німеччини, Угорщини, Японії, Мексики, Нідерланди, Норвегії, Індонезії, Італії, Кореї, країн колишнього СРСР, Іспанії, Шрі-Ланки, Швеції та Великої Британії.

Наукові інтереси Різа відносяться до наступних предметних областей:

  1. Біоекологія людини і екологічна основа цивілізації
  2. Екологічна економіка: Біофізичні реалії в розподілі ресурсів
  3. Глобальні зміни і динаміка суспільного колапсу. [2]

В даний час Різ є членом Національної ради радників Мережі пропускної спроможності, організації, яка виступає за скорочення імміграції для досягнення стабілізації населення США та збереження ресурсів, і закликає до «національної активізації, досягнутої завдяки вихованню освіти, сім'ї, самостійності громад, традицій і національної єдності».[3]

Філософія

Риз сказав, що «проєкт просвітництва», вкоренився як це відбувається в картезіанському дуалізмі, що призвело до техно-індустріального суспільства, яке бачить себе як відокремлене від біофізичного світу. Цей дуалізм і його експансійно- матеріалістичний світогляд є основою багатьох «екологічних проблем», що стоять перед людством.[2]

Нагороди та відзнаки

Зовсім недавно Вільям Різ отримав медаль декана з відзнаки (факультет прикладної науки UBC 2016) і премію Германа Далі 2015 року в галузі екологічної економіки (USSEE).

У 2012 році він був удостоєний премії Blue Planet 2012 (спільно з д-ром Mathis Wackernagel), премією Кеннета Боулдінга 2012 року в галузі екологічної економіки (ISEE) та почесною докторською дисертацією Університету Лаваль.

Раніше він був лауреатом стипендії Trudeau 2007, щорічної нагороди, присудженої Фондом П'єра Елліотта Трюдо «... в знак визнання видатних досягнень, інноваційних підходів до питань державної політики та прихильності до громадської участі», а в 2006 році обраний членом Королівського товариства Канади (FRSC). Різ був членом команди-переможця, яка отримала нагороду City of Barcelona 2004 (Multimedia Category) за виставку «Населяючи світ».

У 2000 році The Vancouver Sun визнав його одним з провідних «громадських інтелектуалів» Британської Колумбії.

У 1997 році UBC нагородила Вільяма Ріса старшою науковою премією Killam.

Примітки

  1. Wackernagel, M. (1994), Ecological Footprint and Appropriated Carrying Capacity: A Tool for Planning Toward Sustainability. Ph.D. Thesis, School of Community and Regional Planning. The University of British Columbia. Vancouver, Canada.
  2. University of British Columbia William E. Rees Архівовано 16 листопада 2005 у Wayback Machine.. School of Community and Regional Planning.
  3. Carrying Capacity Network, "What is Carrying Capacity Network?"

Публікації

  • Різ, WE 2006. «Екологічні відбитки та біо-потенціал: необхідні елементи в оцінці сталого розвитку». Розділ 9 в Джо Девульф і Герман Ван Лангенхове (ред.) Технологія на основі відновлюваних джерел енергії: оцінка стійкості, с.   143–158. Чичестер, Велика Британія: Джон Війлі та сини.
  • Різ, WE 2006. «Чому звичайна економічна логіка не захистить біорізноманіття». Глава 14 в DM Lavigne (ed. ). Отримання знань: у процесі екологічної стійкості, с.   207–226. Міжнародний фонд добробуту тварин, Гельф, Канада, і університет Лімерика, Лімерик, Ірландія.
  • Різ, WE 2004. «Чи є людство фатальним успіхом?» Журнал ділового адміністрування та аналізу політики 30–31: 67–100 (2002–2003).
  • Різ, WE 2003. «Розуміння міських екосистем: перспективи екологічної економіки». Розділ в Алана Берковіца та ін., Розуміння міських екосистем. Нью-Йорк: Springer-Verlag.
  • Різ, WE 2002. «Глобалізація і сталий розвиток: конфлікт чи конвергенція?» Вісник науки, техніки та суспільства 22 (4): 249–268.
  • Вакернагель, M. і В. Різ. 1996. «Наш екологічний слід: скорочення людського впливу на Землю». Видавці Нового суспільства.
  • Різ, WE 1992. «Екологічні сліди та привласнена вантажопідйомність: Що виходить з економіки міста». Середовище і урбанізація 4 (2): 121–130.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.