Вінчестерський замок

Вінчестерський замок (англ. Winchester Castle) — середньовічна будівля у місті Вінчестер, графство Гемпшир, Англія. Він був заснований в 1067 році. До наших днів зберігся тільки Великий зал; в ньому знаходиться музей історії Вінчестера.

Вінчестерський замок
Великий зал замку, побудований Генріхом III

51°03′45″ пн. ш. 1°19′11″ зх. д.
Статус періодично був резиденцією королівського двору
Статус спадщини scheduled monumentd[1]
Країна  Англія
Розташування Вінчестер,
графство Гемпшир
Засновано 1067
Стан Історичний музей
Сайт hants.gov.uk/greathall
Ідентифікатори й посилання
GeoNames 6287188
Вінчестерський замок (Сполучене Королівство)

 Вінчестерський замок у Вікісховищі

Історія

Вінчестерський замок займає чільне місце в англійській історії. Він, в основному, був побудований 1067 року після Нормандського завоювання Англії і періодично був місцем перебування королівського двору.

В 1141 році, під час анархії, сили імператриці Матильди оточили в замку і взяли у полон короля Стефана.

«Круглий стіл короля Артура» у Великому Залі, Вінчестерського замку

Між 1222 та 1235 роками Генріх III розширив замок, додавши до нього Великий Зал (англ. the Great Hall), який зберігся до теперішнього часу; тут нині — історичний музей. Тут же знаходиться знаменитий історичний артефакт — імітація Круглого столу легендарного короля Артура. У Вінчестері донині організовується Круглий стіл із 24 учасників, які претендують на багатовікову спадкоємність.

У 1302 році Едуард I та його друга дружина, Маргарита Французька, дивом уникнули смерті, коли королівські апартаменти замку були знищені вогнем.

Маргарет Йоркська, дочка короля Едуарда IV, народилася у замку, 10 квітня 1472 року.

Тут 17 листопада 1603 року сер Волтер Релі постав перед судом за звинуваченням у зраді, яка полягала в тому, що він після смерті королеви Єлизавети I замислив звести на престол Арабелу Стюарт, родичку законного претендента король Шотландії Якова VI, згодом короля Англії Якова I.

Див. також

Примітки

  1. National Heritage List for England

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.