Вітрила (сузір'я)

Вітри́ла (лат. Vela) сузір'я південної півкулі неба. Неозброєним оком у цьому сузір'ї можна розрізнити 195 зір. На території України можна спостерігати частково. Окремі яскраві зорі сузір'я Вітрил можна спостерігати над південним горизонтом починаючи з 50° півн. широти. Повна видимість на широтах південніше 34°.

Вітрила
Вітрила
Латинська назва Vela
Род. відмінок Velorum
Скорочення Vel
Пряме піднесення 9год хв
межі від 8год 00хв до 11год 00хв
Схилення 50° '
межі від 56° 30' до 36° 45'
Площа 500 кв.град.(32)
Зорі 5 яскравіше 3m
67 яскравіше 5,5m
Найяскравіша зоря Гамма Вітрил 1,75m
Метеорні потоки Дельта-Веліди, Гамма-Веліди, Пуппіди-Веліди
Суміжні сузір'я
Спостерігається у широтах між +34° i 90°
Ввечері найкраще спостерігати протягом березня
Існує з 1752, запропоноване Лакайлем

Історія

Нове сузір'я. З давніх часів існувало сузір'я Корабель Арго, яке було в числі 48 сузір'їв, включених до каталогу зоряного неба Клавдія Птолемея Альмагест. За ініціативою Нікола Луї де Лакайля сузір'я Корабель Арго було розділене на три окремих сузір'я — Вітрила, Корма, Кіль.

Помітні об'єкти у сузір'ї

Зорі

Найяскравішою зорею сузір'я Вітрил є γ Вітрил (іноді називають Регор), що має видиму зоряну величину +1,75m. Це — кратна зоряна система, що складається з щонайменше шести зірок, найяскравіша з яких є блакитним надгігантом спектрального класу O9. Кратною зорею, що також складається, ймовірно, з шести зірок, є δ Вітрил.

Об'єкти глибокого космосу

Зірки δ Вітрил і κ Вітрил разом з зірками ι Кіля та ε Кіля утворюють астеризм Несправжній хрест. Його так називають через те, що ці чотири зірки часто плутають із сузір'ям Південного Хреста, що спричиняє помилки у астрономічній навігації.

Джерела

Посилання

WIKISKY.ORG: Вітрила

Див. також

Список зірок сузір'я Вітрил



88 сучасних сузір'їв
АндромедаБлизнятаВелика ВедмедицяВеликий ПесВізничийВітрилаВовкВодолійВолопасВолосся ВеронікиВоронГеркулесГідраГодинникГолубГончі ПсиДельфінДіваДраконЕріданЄдинорігЖертовникЖивописецьЖирафЖуравельЗаєцьЗмієносецьЗміяЗолота РибаІндіанецьКассіопеяКитКільКозорігКомпасКормаКосинецьЛебідьЛевЛетюча РибаЛисичкаЛіраМала ВедмедицяМалий КіньМалий ЛевМалий ПесМікроскопМухаНасосОвенОктантОрелОріонПавичПегасПерсейПівденна ГідраПівденна КоронаПівденна РибаПівденний ТрикутникПівденний ХрестПівнічна КоронаПічРайський ПтахРакРибиРисьРізецьСекстантСіткаСкорпіонСкульпторСтолова ГораСтрілаСтрілецьТелескопТелецьТерезиТрикутникТуканФеніксХамелеонЦентаврЦефейЦиркульЧашаЩитЯщірка
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.