Вітряк у селі Грищинці

Млин у селі Грищинці Канівського району вітряк, розташований у селі Грищинціна Канівщині, один з небагатьох вцілілих вітряків Д-15, збудованих за конструкцією винахідника Володимира Стрільця.

Історія

Млин зведений влітку 1955 року силами шести місцевих колгоспних столярів всього за 4 місяці. В. Стрілець безпосередньо керував будівництвом. Брав участь у спорудженні і майбутній мірошник Григорій Сторчеус. За його словами, від сили вітру млин працював до 1970-х років, допоки вже новий мірошник під час буревію не зміг вчасно відвернути шатро від вітру. Приблизно в ті ж роки відбувалась електрифікація Канівщини, тому зламане крило не стали ремонтувати[1]. Млин перевели на електричну тягу, а лопаті і надалі поступово руйнувались. Ще в 2009 році їх було три, а в 2015-му лишилась тільки одна[джерело не вказане 741 день].

Сьогодення

Незважаючи на внесення в реєстр пам'яток, нині вітряк в незадовільному стані, весь в щілинах, отворах, на башті відсутні дошки. Приватний власник продовжує виготовляти борошно, зовсім не слідкуючи за будівлею[джерело не вказане 741 день].

У 2019 році фото вітряка посіло 2 місце у спецномінації «Млини» української частини найбільшого у світі фотоконкурсу «Вікі любить пам'ятки».

Галерея

Примітки

  1. Лавріненко Назар. Унікальні вітряки Канівщини. Український млинологічний журнал (Вип. 1): 93.

Джерела

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.