ГЕС Мачикура

ГЕС Мачикура (ісп. Machicura) — гідроелектростанція в центральній частині Чилі у регіоні Мауле (VII Регіон). Знаходячись між ГЕС Колбун (вище за течією) та ГЕС Сан-Ігнасіо, входить до складу каскаду на річці Мауле, яка впадає до Тихого океану в місті Констітусьон.

ГЕС Мачикура
35°43′56″ пд. ш. 71°23′52″ зх. д.
Країна  Чилі
Стан діюча
Річка Мауле
Каскад каскад на Мауле
Роки введення першого та останнього гідроагрегатів 1985
Основні характеристики
Установлена потужність 95  МВт
Тип ГЕС пригреблева
Розрахований напір 37  м
Характеристики обладнання
Тип турбін Каплан
Кількість та марка турбін 2 Voith
Витрата через турбіни 280  м³/с
Кількість та марка гідрогенераторів 2 Siemens
Потужність гідроагрегатів 2х47,5  МВт
Основні споруди
Тип греблі земляна
Висота греблі 32  м
Довжина греблі 540  м
Власник Colbún
ідентифікатори і посилання
ГЕС Мачикура
Мапа

Відпрацьована на ГЕС Колбун вода по відвідному тунелю/каналу потрапляє до сховища Machicura, створеного у сточищі струмка Estero Machicura, який впадає праворуч до Ріо-Рарі, правої притоки річки Путаган, що в свою чергу впадає праворуч до Лонкомілла (ліва притока Мауле). Тут звели земляну гребля висотою 32 метри та довжиною 540 метрів, яка потребувала 1,2 млн м3 матеріалу, крім того, існує бічна дамба довжиною до 2,7 км. Разом вони утримують водойму з площею поверхні 8 км2 та корисним об'ємом 12 млн м3, що забезпечується коливанням рівня поверхні між позначками 255 та 257,5 метра НРМ.

Через два тунелі довжиною по 231 метру зі спадаючим діаметром від 8,4 до 5,6 метра вода подається до розташованого неподалік греблі машинного залу. Останній обладнаний двома турбінами типу Каплан загальною потужністю 95 МВт, які працюють при напорі у 37 метрів.

Відпрацьована вода відводиться до Мауле через протяжний канал довжиною 23 км, який одночасно виконує іригаційну функцію для оточуючої рівнини.[1][2][3]

Примітки

  1. CATASTRO DE centrales y proyectos energéticos 2012. Архів оригіналу за 12 листопада 2016.
  2. Colbun Endesa.
  3. Machicura Hydroelectric Power Plant Chile - GEO. globalenergyobservatory.org (англ.). Процитовано 10 квітня 2018.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.