ГЕС Nore II

ГЕС Nore II — гідроелектростанція у південній частині Норвегії, за сотню кілометрів на північний захід від Осло. Знаходячись між ГЕС Nore I та ГЕС Mykstufoss, входить до складу каскаду на річці Нумедалслоген, яка у місті Ларвік впадає до затоки Бохус (протока Скагеррак).

Гребля Rodbergdammen
ГЕС Nore II
60°14′18″ пн. ш. 9°00′02″ сх. д.
Країна Норвегія
Адмінодиниця Nore og Uvdald[1]
Стан діюча
Річка Нумедалслоген, Uvdalselve
Каскад каскад на Нумедалслоген
Роки введення першого та останнього гідроагрегатів 19461947
Основні характеристики
Установлена потужність 52  МВт
Середнє річне виробництво 285  млн кВт·год
Тип ГЕС дериваційна
Розрахований напір 100  м
Характеристики обладнання
Тип турбін Френсіс
Кількість та марка турбін 2 Kværner
Витрата через турбіни 68  м³/с
Кількість та марка гідрогенераторів 2 NEBB по 30 МВА
Потужність гідроагрегатів 2х27,5  МВт
Основні споруди
ЛЕП 132
Власник Statkraft
Оператор Statkraft Energiesd[1]
ідентифікатори і посилання
ГЕС Nore II
Мапа

Відпрацьована на ГЕС Nore I вода потрапляє у сховище Rodbergdammen, створене на річці Uvdalselve, правій притоці Нумедалслоген (можливо відзначити, що вище по сточищу Uvdalselve ресурс з кількох її приток спрямовується на дериваційну ГЕС Увдал І, минаючи таким чином Rodbergdammen). Це невелика водойма з припустимим коливанням рівня поверхні між позначками 350 та 366 метрів НРМ, чому відповідає корисний об'єм у 2 млн м3.[2][3] Зі сховища вода прямує через прокладений у правобережному гірському масиві Нумедалслоген дериваційний тунель довжиною 3,6 км з перетином 42 м2.

Наземний машинний зал обладнали двома турбінами типу Френсіс потужністю по 27,5 МВт (загальна потужність станції 52 МВт), які при напорі у 100 метрів забезпечують виробництво 285 млн кВт-год електроенергії на рік.

Відпрацьована вода по відвідному каналу довжиною 0,25 км потрапляє у озеро Norefjorden (туди ж неподалік виходить тунель від ГЕС Увдал ІІ — наступного ступеню після згаданої вище станції Увдал І).

Видача продукції відбувається по ЛЕП, розрахованій на роботу під напругою 132 кВ.[4][5][6][7]

Примітки

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.