Гаджина

Гáджина або Ґáджина урочище на південних схилах гори Шпиці (1863 м) на масиві Чорногора в Українських Карпатах у межах Карпатського національного природного парку у Верховинському районі Івано-Франківської області.[1]

Урочище Ґаджина

Урочища Гаджина. Гора Шпиці
Загальна інформація
Країна  Україна
Область Івано-Франківська область
Район Верховинський район
Географічні координати 48°06′58″ пн. ш. 24°34′31″ сх. д.
Карта
Урочище Ґаджина
Урочище Ґаджина

Географія

Характерне збереженням унікальних ландшафтів, популяціями червонокнижних рослин, зокрема арніки гірської.

В урочищі розташовані Гаджинські водоспади, високогірні озерця Веснянки (на висоті 1632 м), Чугайстрів (на висоті 1694 м), Гаджинка (на висоті 1684 м), Заховане (на висоті 1681 м), Плоске, Жерепова, Невидимка, Холодне — останні поєднані струмком і розміщені на висотах 1632—1636 м над рівнем моря.

Історичні факти

Історичні факти про урочище тісно переплелися з легендами. Зокрема, за народними переказами, саме в Гаджині був похований опришок Олекса Довбуш.

Урочище вже в ХІХ столітті стало популярним туристичним місцем. Зусиллями Галицького Татранського Товариства в останній чверті ХІХ століття тут зведено притулок для туристів.[2]

За рішеннями, прийнятими під час З'їзду суб'єктів туристичної індустрії міжвоєнної Польщі, який відбувся 8-9 червня 1934 року в Яремчі, в Гаджині планували збудувати новий туристичний притулок, розрахований на одночасне перебування в ньому 35-50 осіб.[3]

Панорама

Панорама урочища Гаджина

Примітки

  1. Микітчак Т. І., Рожко І. М., Ленько О. В. Фізико-географічна та гідрохімічна характеристики озер та озерець масиву Чорногора (Українські Карпати) // Наукові праці УкрНДГМІ, 2010. — Вип. 259. — С. 234.
  2. Клапчук Володимир. Туризм та відпочинок на Гуцульщині у другій половині ХІХ — першій третині ХХ століть // Україна: культурна спадщина, національна свідомість, державність. — 2008. — № 17. — С. 82.
  3. Клапчук Володимир. Туризм та відпочинок на Гуцульщині у другій половині ХІХ — першій третині ХХ століть // Україна: культурна спадщина, національна свідомість, державність. — 2008. — № 17. — С. 84-85.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.