Галісійський масив

Галісійський масив (ісп. Macizo Galaico або ісп. Macizo Galaico-Leonés) — система гірських хребтів на північному заході Піренейського півострова. Розташовано у Галісії та на південному сході заходить в провінцію Самора. Найвища точка Пена Тревінка (2127 м).

Галісійський масив
Континент Європа
Держава  Іспанія
Адміністративна одиниця Галісія
Кастилія і Леон
Найвища точка Trevincad
Висота над рівнем моря 2127 м
Спільний кордон із Месета
З матеріалу кристалічні сланці, Гнейс і граніт
Історичний період Кайнозойська ера
 Галісійський масив у Вікісховищі

Геоморфологічно масив є північно-західним продовженням Центральної Месети, внутрішнього Іберійського плато і має велику схожість з геологією Трас-ос-Монтес регіону Португалії, що має спільну назву «Галіція-Трас-ос-Монтес»[1] На сході зливається з Кантабрійськими горами.[2]/ Середня висота — 500 м над рівнем моря.

Має розчленовані тектонічні долини і улоговини, плоскогір'я і хребти Сьєрра — з кристалічних порід. Складається з палеозойських порід (гранітів) вельми метаморфізованих в центрі і на заході: гнейсів, сланців.

Через велику кількість опадів та помірний клімат Галісія має вельми родючі ґрунти, що покриті помірними листяними лісами, де домінуючими породами є дуби Quercus petraea й Quercus robur. Ліси чергуються з чагарниками та природними луками[3]

Див. також

Примітки

  1. Silurian graptolite biostratigraphy of the Galicia - Tras-os-Montes Zone (Spain and Portugal)
  2. Wes Gibbons & Teresa Moreno, The geology of Spain. Geological Society of London, 2003
  3. CSIC List of Iberian flora Quercus sp.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.