Гамбурзька державна опера

Гамбурзька державна опера (нім. Hamburgische Staatsoper) — один з провідних оперних театрів Німеччини з більш ніж 300-річною історією. Заснований у 1677 році. З виникненням Гамбурзького оперного театру дослідники пов'язують формування національної німецької оперної школи.

Гамбурзька державна опера
нім. Hamburgische Staatsoper
Сучасна будівля театру
Сучасна будівля театру

53°33′24″ пн. ш. 9°59′20″ сх. д.{{#coordinates:}}: не можна мати більш ніж один первинний тег на сторінку
Країна  Німеччина
Місто
Місце Neustadtd[1]
Архітектор Girolamo Sartoriod
Місткість 1690
Тип оперний театр
Відкрито 1678
Оф. відкриття 1955[2]
Перебудовано 1955
hamburgische-staatsoper.de
Ідентифікатори і посилання
Європейська театральна архітектура 1868
GeoNames 6944319


 Гамбурзька державна опера у Вікісховищі

Історія

Стара будівля опери, зруйнована в 1943 році.

Створення театру почалося в 1677 році з ініціативи міського самоврядування. Гамбург був містом, zrt не порушила Тридцятирічна війна, і місцеві бюргери володіли достатніми коштами для організації власної оперної сцени. Театр був відкритий 2 січня 1678 року оперою «Адам і Єва, або Створений, павший і врятований чоловік», написаною Йоганном Тайле. На відміну від існуючих оперних театрів в інших німецьких містах, Гамбурзький оперний театр не був придворним, спочатку трупа складалася із співаків-аматорів; крім того, театр залежав не від пристрастей двору, а від смаків протестантського середнього класу і духовенства, що знайшло відображення в його репертуарі. У перші роки існування театру ставилися твори на релігійні сюжети. В подальшому коло постановок розширилося до міфологічних, легендарно-історичних, побутових, а також опер «на злобу дня».

З 1695 музичним керівником театру став композитор і диригент І. З. Куссері, який раніше поставив ряд власних опер в Брауншвейгу. Куссері був особисто знайомий з Люллі і знаходився під впливом творчості французького композитора. У Гамбурзі він увів увертюру за зразком творів Люллі, танцювальні фрагменти в опері і взагалі прагнув прищепити французький стиль.

У цей період в театрі, серед інших, ставляться комічні опери Георга Філіпа Телемана, твори Генделя, Йоганна Маттезона, Райнхарда Кайзера, який згодом змінив Куссері на посту музичного керівника, а потім став і директором театру.

З 1738 року Гамбурзький оперний театр припиняє своє існування. На його сцені виступають переважно гастролюючі італійські трупи. У 1763 році дерев'яна будівля театру виявляється остаточно зруйнованою. У новій будівлі Міського театру, збудованому в 1765—1766 роках, йдуть як музичні, так і драматичні спектаклі. У 1827 році будується нова будівля театру, відкрита 3 травня 1827 року «Егмонтом» Гете.

З 1891 по 1897 рік керівником оперного театру був Густав Малер.

З 1931 по 1933 рік театр очолював Карл Бем, якого змінив Ойген Йохум.

2 березня 1943 року в будівлю театру влучила бомба, повністю зруйнувавши глядацький зал. У 1953 році починається демонтаж руїн і нове будівництво, завершене в 1955 році.

У 2005 році було завершено будівництво сучасної будівлі театру.

Посилання

  1. 20th Century Press Archives — 1908.
  2. Європейська театральна архітектураArts and Theatre Institute.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.