Гаращенко Федір Георгійович

Федір Георгійович Гаращенко (* 16 листопада 1947, Благодатне Долинського району Кіровоградської області) — український вчений у галузі прикладної математики. Доктор технічних наук, професор. Академік АН ВШ України з 2006 р.

Федір Георгійович Гаращенко
Народився 16 листопада 1947(1947-11-16) (74 роки)
Благодатне, Долинський район, Кіровоградська область, Українська РСР, СРСР
Місце проживання Київ
Країна  СРСР Україна
Національність українець
Діяльність математик, викладач університету
Alma mater Факультет кібернетики Київського національного університету імені Тараса Шевченка (1972) і КНУ імені Тараса Шевченка (1975)
Галузь прикладна математика
Заклад КНУ імені Тараса Шевченка
Звання професор
Ступінь доктор технічних наук (1984) і кандидат фізико-математичних наук (1975)
Науковий керівник Бублик Борис Миколайович
Аспіранти, докторанти Пічкур Володимир Володимировичd
Нагороди

Життєпис

1967 року вступив на механіко-математичний факультет КДУ ім. Т. Шевченка, з 1969 р. навчався на Факультеті кібернетики, закінчив навчання в 1972 р. за фахом «прикладна математика». Навчався в аспірантурі на факультеті кібернетики (1972—1975).

Захистив кандидатську дисертацію з фізико-математичних наук (1975) та докторську — з технічних наук (1984). З 1975 р. працював на кафедрі моделювання складних систем молодшим та старшим науковим співробітником, асистентом, старшим викладачем; доцентом цієї ж кафедри (1985) та професором (з 1986 р.). З 1999 р. — завідувач цієї кафедри.

Наукова діяльність

Основні напрями наукової роботи:

  • якісний аналіз та оцінка програмних траєкторій в системах керування;
  • дослідження задач практичної стійкості динамічних систем та розробка чисельних методів для визначення оптимальних оцінок;
  • розвиток методів структурно-параметричної та недиференційованої траєкторної оптимізації в системах керування;
  • розробка нових математичних технологій з оптимального синтезу структурованих динамічних систем;
  • оптимальне проектування прискорюючих та фокусуючих систем; моделювання та оптимізація систем керування орієнтацією мікросупутників;
  • розвиток методів цифрової обробки інформації та розпізнавання образів; створення технології стиснення інформації;
  • розробка адаптивних підходів до розв'язування задач аналізу, оптимізації, керування, класифікації та розпізнавання голосової інформації та зображень.

Автор близько 200 наукових праць, 3 монографій, 5 навчальних посібників та низки наукових і методичних розробок для студентів старших курсів.

Підготував 17 кандидатів та 1 доктора наук.

Голова постійної комісії вченої ради КНУ ім. Т. Шевченка з питань організації наукової роботи; член експертних рад ВАК України з інформатики та обчислювальної техніки; член спеціалізованих вчених рад із захисту докторських дисертацій; член редколегії журналів «Проблеми керування і інформатики», «Вісник КНУ», серії «Кібернетика» та «Фіз.-мат. науки», «Обчислювальна та прикладна математика», «Волинський математичний вісник»; член вченої ради КНУ ім. Т. Шевченка.

Нагороди

Примітки

Джерела

  • Академія наук вищої школи України. 1992—2010. Довідник
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.