Гатьєн де Куртіль де Сандра

Гатьєн де Куртіль де Сандра (фр. Gatien de Courtilz de Sandras; нар. 1644 пом. 1712) французький новеліст і меморіаліст. Писав напів-вигадані так звані мемуари від першої особи, головними героями яких були відомі історичні особи минулого. Його найвідоміші романи — «Мемуари М. Л. С. Д. Р.» (1687) «Мемуари д'Артаньяна» (1700) та «Мемуари пана де Б» (1711). Ці романи описують соціальну і політичну атмосферу під час правління кардиналів Рішельє та Мазаріні. Герої його романів шпигуни та інтригани, галантні кавалери та злочинці.

Гатьєн де Куртіль де Сандра
фр. Gatien de Courtilz de Sandras
Псевдо Capitaine Du Buisson[1], capitaine Du Buisson[1] і Du Verger[1]
Народився 1644[2][3][…]
Монтаржі
Помер 8 травня 1712(1712-05-08)[3][4][5]
Париж, Королівство Франція
Поховання Saint-André-des-Arts Churchd
Країна  Франція[6]
Місце проживання Бастилія
Діяльність письменник, прозаїк-романіст, мемуарист, журналіст, солдат, polygraph
Мова творів французька[3]
Magnum opus Mémoires de Monsieur d'Artagnand

 Роботи у  Вікіджерелах

Життєпис

До того як він почав писати, де Куртіль служив капітаном у двох різних підрозділах мушкетерів і вже чув про іншого відомого мушкетера Шарля д'Артаньяна. Полишивши армію у 1688, він оселився у Нідерландах, де почав писати свої романи. За часом скандальні мемуари та публікації його було арештовано декілька разів, і він відсидів 9 років у Бастилії, де комендантом служив Бемо — товариш д'Артаньяна. Завдяки своєму минулому серед мушкетерів, він можливо, сам бачив д'Артаньяна, або багато чув про нього. Також, спілкуючись з тюремщиком Бастилії — Бемо він зібрав достатньо інформації про життя д'Артаньяна, і коли звільнився, почав писати мемуари про цього мушкетера.

Найбільшу славу де Куртіль отримав завдяки своїм «мемуарам» про пригоди д'Артаньяна, що привернули увагу Олександра Дюма, який відтворив цей самий образ у своїх романах «Три мушкетери», «Двадцять років потому» і «Віконт де Бражелон, або Десять років потому». «Мемуари д'Артаньяна» вийшли спочатку у Нідерландах через побоювання автора, що він розголосив у них деякі державні таємниці, а це могло знову призвести до його арешту. Хоча в мемуарах повно вигадок, більшість істориків сходяться у тому, що основну історію д'Артаньяна він передав більш-менш точно.

Посилання

Примітки

  1. Czech National Authority Database
  2. ISNI — 2012.
  3. Bibliothèque nationale de France Ідентифікатор BNF: платформа відкритих даних — 2011.
  4. SNAC — 2010.
  5. Babelio — 2007.
  6. LIBRIS — 2012.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.