Гемаглютинін

Гемаглютинін речовина, яка призводить до гемаглютинації (аглютинації еритроцитів крові).

Молекула Гемаглютиніна

Так як один екземпляр гемаглютиніну практично не впливає на гемаглютинацію, загалом говорять про певну кількість гемаглютинінів — тобто вживають поняття гемаглютиніни (множина).

Найчастіше, за хімічною природою гемаглютиніни з глікопротеїнів (наприклад лектини), за функціональним визначенням — це антитіла. Таким чином гемаглютиніни можуть бути також складовими елементами складніших сполук і структур (наприклад, вірусів).

Деякі види:

  • Гемаглютинін грипу
  • Гемаглютинін кору
  • Гемаглютинін-нейрамінідаза парагрипу
  • Гемаглютинін-нейрамінідаза паротиту («свинки»)
  • PH-E форма фітогемаглютиніну

Серологія

Кожен вид гемаглютиніну має специфічну структуру, що широко застосовують в серології, зокрема в діагностиці: реакція гемаглютинації (РГА), реакція пасивної гемаглютинації (РПГА), реакція гальмування гемаглютинації (РГГА).

Найбільш поширеним у практичній медицині є використання РГА, зокрема при визначення груп крові людини за допомогою стандартних гемаглютинуючих групоспецифічних сироваток у відповідному розведенні за системою AB0.

Див. також

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.