Гемме (виноробна зона)

Гемме (італ. Ghemme DOCG) — виноробна зона в італійській провінції Новара (регіон П'ємонт). У 1969 році зона отримала статус DOC, у 1997 статус DOCG.

Пляшка вина гемме

Сорт винограду

Дозволяється виробляти вино з Неббіоло, вміст якого у суслі повинен бути не менше 85 %, інші 15 % можуть складати місцеві сорти винограду весполіна або бонарда ді новарезе, які можуть додаватись поодинці або спільно[1]. Також може вироблятись моносортове вино з неббіоло. Для виробництва вина врожайність контролюється та не повинна перевищувати 8 тон з гектара, або 7,2 тони з гектара, якщо на етикетці вказується назва виноградника.

Теруар

Виноградники ростуть на пагорбах від 220 до 400 м заввишки. Ґрунти зазвичай важкі, глинисті, насичені розчинними мінеральними солями. Також можуть зустрічатися галькові ґрунти.

Географічне розташування

Невелика виноробна зона, площа виноградників складає 85 га[2], займає частину муніципалітету Гемме та частину муніципалітету Романьяно-Сезія[1].

Вимоги до виробництва вина

У Гемме виробляють червоне сухе вино з однойменною назвою та вино категорії італ. riserva. Вміст алкоголю не повинен бути менше 12 ° для звичайних вин та не менше 12,5 ° для вин категорії італ. riserva. Зазвичай вміст алкоголю вище. Мінімальна загальна кислотність 4,5 г/л. Виробництво та фасування вина повинно проводитись у межах виноробної зони. Звичайне вино повинно витримуватись не менше 34 місяців, з яких як мінімум 18 місяців у дерев'яних бочках. Вино категорії італ. riserva повинно витримуватись не менше 4 років, з яких не менше 2 років у дерев'яних бочках. Відлік витримки починається 1 листопада року врожаю винограду. Пляшки, в які розливають вино для збуту, повинні мати традиційну форму, бути з темного скла та з корковою пробкою[1].

Характеристика вина

Вино відрізняється гарним потенціалом для витримки завдяки високому вмісту танінів та високій кислотності. Вино з гарною структурою, червоно-рубінового кольору з гранатовими відблисками. При витримці колір змінюється у бік гранатового та цегляного. Запах характерний, тонкий, приємний та ефірний. Смак сухий, м'який, з приємно гіркуватою, гармонійною основою. Вино гарно підходить до смаженого червоного м'яса, дичини, тушкованого м'яса, гострих сирів. Бажано декантувати вино перед споживанням.

Примітки

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.