Гемптон-Кортська конференція

Гемптон-Кортська конференція — зустріч, проведена у січні 1604 року у палаці Гемптон Корт, для обговорення з королем Яковом I положень стосовно англіканської церкви, з урахуванням пропозицій, внесених пуританами.

Історія

Спочатку зустріч було заплановано для проведення у листопаді 1603 року, але спалах чуми змусив перенести початок конференції на січень. Її було скликано у відповідь на низку пропозицій пуритан, викладених у Тисячній петиції.

Зустріч проводилась між двома основними партіями: партією архієпископа Джона Вітгіфта за підтримки єпископату й інших церковних чинів та представниками поміркованих пуритан. Деякі історики вважають, що король Яків після консультацій з Вітгіфтом навмисне запросив до участі у конференції поміркованих пуритан, а не радикально налаштованих їхніх колег. Де-факто лідером пуритан був Джон Рейнольдс[1]. Конференція складалась із трьох засідань упродовж трьох днів.

Конференція, в основному, мала сприятливі наслідки для каноників, хоча й пуритани отримали свою вигоду. Наслідком Гемптон-Кортської конференції стало введення у вжиток нового перекладу біблії англійською мовою.

Примітки

  1. Архівована копія. Архів оригіналу за 17 травня 2009. Процитовано 29 листопада 2011.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.