Гендрік Толленс

Гендрік Толленс
нід. J. Bernlef
Гендрік Толленс
Ім'я при народженні Генріх Франсіск Каролюсзон Толленс
нід. Henricus Franciscus Caroluszoon (Hendrik) Tollens
Народився 24 вересня 1780(1780-09-24)
Сінт-Панкрас, Північна Голландія, Нідерланди
Помер 21 жовтня 1856(1856-10-21) (76 років)
Рейсвейк
Громадянство Нідерланди
Національність нідерландець
Діяльність поет
Мова творів нідерландська
Жанр поеми, вірші
Членство Нідерландська королівська академія наук

 Гендрік Толленс у Вікісховищі

Гендрік Толленс (нід. Hendrik Tollens; повне ім'я — Генріх Франсіск Каролюсзон Толленс / нід. Henricus Franciscus Caroluszoon (Hendrik) Tollens; *24 вересня 1780, Роттердам21 жовтня 1856, Рейсвейк) — нідерландський поет, дуже відомий своїм твором «Ті, в кого нідерландська кров», що у 18151932 роки був гімном Нідерландів. Толленс був найпопулярнішим і таким, якого найбільше читали, поетом свого часу.

Життєпис

Пам'ятник Толленсу в Роттердамі

Гендрік Толленс народився 24 вересня 1780 року в місті Роттердамі. За фахом він був купцем. Спершу Толленс писав трагедії та комедії, які потім волів не поміщати у видання своїх творів.

У своїх численних творах (пісні, що стали народними, балади, романси, віршовані легенди, пасторалі та інше) Толленс охоче розробляв нідерландську національну тематику, прославляючи життєвий достаток і домашній затишок.

Одним з найвідоміших творів Гендріка Толленса є поема «Зимівля голландців на Новій Землі» (нід. De overwintering op Nowa-Zembla), написана на тему третьої мандрівки-плавання Баренца (159697) в 1819 році, витримала декілька видань і перекладена французькою, німецькою, англійською мовами.

У віці 21 жовтня 1856 року Гендрік Толленс помер у місті Рейсвейку.

Зібрання творів Толленса було видано в Лейвардені в 1876 році. Толленс тривалий час був найулюбленішим і найвідомішим нідерландським поетом. Нідерландські інтелігенти й обивателі часто цитували Гендріка Толленса, що вважався національним поетом.

У рідному місті Толленса Роттердамі в 1860 році поетові споруджений пам'ятник.

Бібліографія

Джерела, посилання ті література

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.