1800

Населення Землі

 • Світове населення наблизилося до 1 мільярда, і перевищить це число у 1802-му. Розподіл за регіонами:
  • Африка: 107 млн
  • Азія: 635 млн
  • Китай: 300–400 млн[1]
  • Європа: 203 млн
  • Латинська Америка: 24 млн
  • Північна Америка: 7 млн
  • Океанія: 2 млн


Геополітична ситуація

Російську імперію очолює Павло I (до 1801). Україну розділено між двома державами. Королівство Галичини та Володимирії належить Австрії. Правобережжя, Лівобережя та Крим належать Російській імперії. Задунайська Січ існує під протекторатом Османської імперії.

В Османській імперії править султан Селім III (до 1807). Під владою османів перебувають Близький Схід та Єгипет, Середземноморське узбережжя Північної Африки, частина Закавказзя, значні території в Європі: Греція, Болгарія і Сербія. Васалами османів є Волощина та Молдова.

Священна Римська імперія охоплює крім німецьких земель Угорщину з Хорватією, Трансильванію, Богемію. Імперію очолює Франц II (до 1835). Король Пруссії Фрідріх-Вільгельм III (до 1840).

У Французькій республіці триває період Консулату, посаду першого консула обіймає Наполеон Бонапарт. Франція має колонії в Північній Америці та Індії. Король Іспанії Карл IV (до 1808). Королівству Іспанія належать південь Італії, Нова Іспанія, Нова Гранада, Віце-королівство Перу, Внутрішні провінції та Віцекоролівство Ріо-де-ла-Плата в Америці, Філіппіни. У Португалії королює Марія I (до 1816). Португалія має володіння в Бразилії, в Африці, в Індії, в Індійському океані й Індонезії. На троні Великої Британії сидить Георг III (до 1820). Британія має колонії в Північній Америці, на Карибах та в Індії.

Сполучені Штати Америки займають територію частини колишніх британських колоній. На посаді президента США добіг кінця термін Джона Адамса. Територія на півночі північноамериканського континенту належить Великій Британії, вона розділена на Нижню Канаду та Верхню Канаду, територія на півдні та заході континенту належить Іспанії й Франції.

У нижніх землях встановилася Батавська республіка. Вона має колонії в Америці, Індонезії та на Формозі. Король Данії та Норвегії Кристіан VII (до 1808), на шведському троні сидить Густав IV Адольф (до 1837). На Апеннінському півострові існують маріонеткові Лігурійську та Цисальпійську республіки та інші, що перебувають під протекторатом Франції, відновила незалежність Папська держава.

В Ірані при владі Каджари. Імперія Маратха контролює значну частину Індостану. Зростає могутність Британської Ост-Індійської компанії. У Бірмі править династія Конбаун. У Китаї володарює Династія Цін. В Японії триває період Едо.

Події

В Україні

У світі

Наука і культура

Засновані

Зникли

 • Французька окупація Мальти
 • Пйомбіно (князівство)

Народились

див. також Категорія:Народились 1800

Померли

див. також Категорія:Померли 1800

Посилання на джерела

 1. Roberts, J. M. (1994). History of the World. Penguin.
 2. Rolt, L. T. C. (1962). Great Engineers. London: Bell.
 3. Burke, James (1978). Connections. London: Macmillan. с. 145–6. ISBN 0-333-24827-9.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.