Генрі Шеффер

Генрі Моріс Шеффер (англ. Henry Maurice Sheffer, 1882 1964) — американський логік.

Генрі Шеффер
Henry Sheffer
Народився 1882(1882)
Україна
Помер 1964(1964)
Країна  США
Діяльність математик, філософ, викладач університету
Alma mater Гарвардський університет
Галузь Логіка
Заклад Гарвардський університет
Посада Професором факультету філософії
Ступінь Доктор філософії
Науковий керівник Josiah Royced[1]
Аспіранти, докторанти Yuen Ren Chaod[1]

Життєпис

Генрі Шеффер народився у родині польських євреїв в Україні, разом з батьками емігрував до США. Після закінчення Бостон Латін Скул навчався в Гарвардському університеті, вивчав логіку під науковим керівництвом Джосайя Ройса. У 1907 році він здобув магістерський ступінь, в 1908 році — ступінь доктора філософії. Після захисту докторського ступеня в Гарварді, Генрі подорожує по Європі. До того як повернутися до Сполучених Штатів, Генрі стає «академічним кочівником», проводячи по одному року в Університеті Вашингтона, Корнеллі, Університеті  Міннесоти, Університеті Міссурі. У 1916 році він повертається до Гарварду як викладач на кафедрі філософії. Він залишається в Гарварді до відставки в 1952 році.

Шеффер був відданим учителем математичної логіки. Він надавав перевагу невеликим класам перед величезними аудиторіями. Коли незнайомці з'явилися в його класі, Шеффер наказував їм вийти, навіть якщо це були його колеги або почесні гості, які відвідували Гарвард. Шеффер був заввишки ледь не п'ять футів; він був відомий своєю дотепністю і енергією, а також нервозністю та дратівливістю. Незважаючи на те, що Генрі подобався багатьом, він був вельми самотнім. Шеффер недовго був одружений і прожив більшу частину свого подальшого життя в невеликих приміщеннях, в готелі, з книгами з логіки й численними листками паперу, які він використовував, щоб записувати свої ідеї. Протягом останніх двох десятиліть свого життя Шеффер страждав від важкої депресії.

Під час своєї відставки, у 1952 році, Генрі зазначив: «Старі професори ніколи не вмирають, вони просто вислужуються.»

Відкриття Шеффера високо оцінив Бертран Расселл та використав для спрощення своєї логіки в другому виданні книги «Основи математики». «Математична логіка» Квайна також багато в чому базується на штриху Шеффера. Шефферу також приписують термін «Булева алгебра».

Праці

В 1913 році Шеффер довів, що Булева алгебра може бути визначена з використанням єдиної первинної бінарної логічної операції, яку можна виразити через заперечення та кон'юнкцію. Цю булеву функцію названо на честь вченого штрих Шефера. Чарльз Пірс також у 1880 році прийшов до подібних результатів, але його роботи не було опубліковано до 1933 року.

До відомих студентів Шеффера належить Сюзанна Лангер.

Література

  • Scanlan, Michael, 2000, «The Known and Unknown H. M. Sheffer», The Transactions of the C.S. Peirce Society 36: 193–224.
  1. Математична генеалогія — 1997.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.