Геотермальна енергетика Чилі

Чилі являє собою одну із найбільших нерозвинутих геотермальних областей у світі[1]. Попри високі показники чилійської економіки наприкінці 1980-х — на початку 1990-х років, геотермальна енергетика в країні не розвивалась і в цій галузі її обійшли такі країни Латинської Америки як Сальвадор і Коста-Рика. Станом на 2015 рік Чилі не виробляє жодної геотермальної енергії.

Перші геотермальні дослідження провели в 1908 році італійці, які проживали в місті Антофагаста, однак лише 1968 року розпочались систематичні дослідження на півночі країни. Подальші дослідження відбулись на хвилі загальносвітових пошуків і розвитку галузі геотермальної енергетики. Пошукові роботи стали наслідком угоди між урядом Чилі і Програмою розвитку ООН, за якою державне агентство Corporación de Fomento de la Producción створило комітет з управління і проведення пошуків на півночі Чилі[2]. Однак ці дослідження припинились 1976 року, коли до влади прийшов уряд воєнної диктатури на чолі з Августо Піночетом і вивів Чилі із цієї програми співробітництва.

Високі ціни на нафту, ненадійність поставок природного газу з Аргентини і постійне зростання потреб в електронергії примусили уряд Чилі далі просувати нові джерела енергії наприкінці 1990-х — у 2000-х роках. Зацікавленість у геотермальній енергетиці призвела до прийняття у 2000 році Закону про геотермальні концесії, який регулює пошуки і експлуатацію геотермальних ресурсів[3][4].

Закон про геотермальні концесії

«Закон про геотермальні концесії» (ісп. Ley de Concesiones de Energía Geotérmica) від 2000 року — це чилійський закон, який регулює геотермальну енергетику. В ньому прописані: геотермальні концесії, тендери, безпека, питання власності і роль держави в галузі геотермальної енергетики. Згідно з цим законом будь-який чилієць або юридична особа, як її визначає чилійське законодавство, може брати участь у тендерах на геотермальні концесії.

Закон відділяє право власності від права на розробку. Права на концесії поділяються на права на пошукові роботи і права на розробку. У законі не йдеться про використання геотермальних вод на потреби медицини і в галузі туризму[4].

Примітки

  1. Fabián Sepúlveda, Alfredo Lahsen, Klaus Dorsch, Carlos Palacios and Steffen Bender Geothermal Exploration in the Cordón Caulle Region, Southern Chile Архівовано 7 липня 2011 у Wayback Machine.. Proceedings World Geothermal Congress 2005.
  2. Alfredo Lahsen Azar. LA ENERGIA GEOTERMICA: POSIBILIDADES DE DESARROLLO EN CHILE Архівовано 4 березня 2016 у Wayback Machine.. Universidad de Chile
  3. Alfredo Lahsen, Fabián Sepúlveda, Juan Rojas and Carlos Palacios Present Status of Geothermal Exploration in Chile[недоступне посилання з квітня 2019]. Proceedings World Geothermal Congress 2005
  4. LEY SOBRE CONCESIONES DE ENERGIA GEOTERMICA. Архів оригіналу за 20 червня 2009. Процитовано 16 лютого 2016.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.