Герб Белізу

Герб Белізу був прийнятий після здобуття незалежності, і лише трохи відрізняється від використовуваного герба, коли Беліз був британською колонією. Сучасний варіант герба прийнято 1981 року.

Герб Белізу
Деталі
Носій Гаїті
Затверджений 1807
Девіз Під покровом процвітаємо

Круглий контур герба сформований двадцятьма п'ятьма листками. У межах цього кола зображене червоне дерево з цінною деревиною, перед ним розташований щит. Першими європейцями на території Белізу стали торговці червоним деревом. На щиті зображено інструменти дроворубів — весло (ліс для експорту сплавлявся по річках, самі ж дроворуби піднімалися вгору по річках в пошуках не вирубаних ще масивів червоного дерева), сокири різної форми і пила.

У нижній частині щита вітрильне судно (адже більша частина заготовленого в Белізі червоного дерева вивозилася морем до Великої Британії — для виготовлення дорогих меблів, а також барвників для текстильної промисловості).

Щитотримачами виступають два дроворуба. Один з них зі світлою, інший з темною шкірою: індіанська (метиси) і негритянська (мулати) складові населення. Дроворуб зліва тримає сокиру, а справа — тримає весло. В основі герба національний девіз «Під покровом процвітаємо».[1]

Герб представлений в центрі національного прапора.[2]

Див. також

Примітки

Література

  • Все про світ. Країни. Прапори. Герби: енциклопедичний довідник / [відповідальний за випуск М. Ілляш]. К. : Школа, 2001. — 622 с. ISBN 966-7657-79-5.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.