Герб Володимирецького району

Герб Володимире́цького райо́ну — офіційний символ Володимирецького району Рівненської області, затверджений рішенням сесії районної ради від 25.11.2008 333 «Про затвердження символіки Володимирецького району».

Герб Володимирецького району
Деталі
Носій Володимирецький район
Затверджений 25 листопада 2008
Корона золота територіальна
Щит Іспанський щит

Опис

Гербовий щит має форму прямокутника з півколом в основі. У центрі композиції герба, на зеленому фоні, сині стрічки символізують річки Стир та Горинь, які протікають територією району та утворюють латинську букву V (Володимирець). Сонце, яке сходить, (золотого, жовтого кольору) символізує життєву енергію, красу, гармонію, багатство району на поклади бурштину — «сонячного каменю». Лелека, розміщений зверху над сонцем (напрям руху ліва сторона), означає злагоду, доброту та продовження роду.

Сині квіти, що розміщені зверху у срібній главі щита символізують льонарство, яким у свій час був відомим район, три найбільші озера району (Біле озеро, Воронківське озеро, озеро в с. Біле), та водночас географічну, історичну, культурну та духовну єдність трьох територіальних складових району — Володимиреччини, Рафалівщини та Застир'я.

Герб обрамлює картуш срібного кольору, який увічнює територіальна корона, яка вказує на приналежність герба саме району (корона — символ княжої влади, за однією з легенд засновником Володимирця є князь Володимирко) із зубцями з листків дерев, як основного виду рослинності краю — ці елементи єдині до геральдичної системи України.

Див. також

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.