Герб Вільшанки (смт)

Ге́рб Вільша́нки — один з офіційних символів смт Вільшанка, районного центру Кіровоградської області. Автор герба: Тепляков Михайло Олексійович.

Герб Вільшанки
Деталі
Носій Вільшанка
Затверджений 31 жовтня 2003
Корона срібна міська корона
Щит золотий щит
Основа іспанський щит
Інші елементи кетяг калини, троянда, земляне укріплення, палісад, пшеничний колос, нитяна балка


Історія

Сучасний герб Вільшанки було затверджено рішенням 8 сесії Вільшанської селищної ради VІ скликання № 84 від 26 серпня 2011 року.

Історія смт Вільшанка відрізняється своєрідністю, що насамперед пов'язане з національним складом його мешканців. Першими жителями у с. Вільшанка були селяни, які тікали із-за Синюхи від польських панів та козаки-запорожці. А під час російсько-турецької війни 400 болгарських родин за дозволом царського уряду переселились у Вільшанку. Саме тому у гербі Вільшанської селищної ради застосовані кольори та символи - що підкреслюють, першу чергу, національні особливості селища. В якому в дружбі та злагоді живуть та працюють українці, болгари, росіяни:

- болгари зберегли свої національні традиції, культурну спадщину та мову, сприяли звичаї українського населення, що проживає тут здавна. Калина та роза у золотому полі щита підкреслюють це мовою символів. Яскраво-червона роза є необхідною емблемою Болгарії, тому її присутність у гербі селищної ради зрозуміла. Сама по собі роза у геральдиці є символом краси та досконалості, наснаги, а також уособленням-жіночності, духовної любові та кохання. Роза червоного кольору символізує милість та духовне очищення.

- геральдичний знак селищної ради складається з козацького щита, окресленого сріблястою лінією. На щиті жовтого кольору зображеного сторожовий форт червоного кольору у вигляді бійниць і башти з правпором. У верхній частині щита на жовтому фоні розміщена троянда - символ того, що смт Вільшанка населяють вихідці з Болгарії згідно Історичної довідки та пучок червоної калини - як символ України. Щит перетинає - синя хвиляста смуга річки Синюха. Щит обрамований стилізованим листям. Вся композиція геральдичного знаку завершується короною.

- червоний колір символізує мужність, хоробрість, жителів селища, які в різні - критичні періоди історії зі зброєю в руках відстоювали своє право вільно жити на рідній землі.

- срібло символізує бездоганність намірів і дій. Синя хвиляста лінія символізує річку Синюха. Роза - символ болгарської нації.

Опис

У золотому полі у верхніх кутах — справа червоний кетяг калини, зліва червона троянда, які мають по два зелені листочки; внизу зелене земляне укріплення, завершене червоним палісадом з трьома вежами, на якому золотий пшеничний колос у стовп; синя окраїна завершена срібною хвилястою нитяною балкою.

Щит обрамований декоративним картушем і увінчаний срібною міською короною з трьома вежками.

Пояснення символіки

Червоні калина та троянда символізують український та болгарський народи, представники яких в середині XVIII століття заснували селище.

Земляне укріплення з палісадом та вежами символізує Вільшанський шанець, з якого виникло селище.

Золотий хлібний колос вказує на основну господарчу галузь, в якій зайнята більшість мешканців Вільшанки.

Срібна хвиляста нитяна балка символізує річку Синюху, на берегах якої розташоване селище.

Примітки

    Джерела

    This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.