Герб Компаніївського району

Герб Компані́ївського райо́ну — один з офіційних символів однойменного району Кіровоградської області. Затверджений рішенням XII сесії Компаніївської районної ради XXIV скликання від 20 травня 2004 року № 264.

Герб Компаніївського району
Деталі
Носій Компаніївський район
Затверджений 20 травня 2004
Щит іспанський
Основа зелений щит з червоним вістрям
Інші елементи два срібні козацькі списи, золотий орел-змієЇд

Автори проекту — В. Кривенко, К. Шляховий

Опис

два срібні козацькі списи із синіми зі срібною лиштвою значками ділять у перекинуту крокву щит на червону та дві зелені частини, у червоному полі — золотий орел-змієЇд у польоті.

Символіка герба

Срібні списи в гербі та синя з білою облямівкою ламана смуга в прапорі символізують одночасно козацьку славу минувшини краю та дві найбільші річки району Інгул і Сугоклею Комишувату, які зливаються на півдні. Золотий орел-змієїд представляє рідкісного птаха, який зберігся в природному ареалі району, а також символізує силу добра в його віковічній боротьбі зі злом.

Червоно-зелена колористика символіки вибрана на згадку про легендарних засновників Компаніївщини — колишніх козаків-компанійців, які носили зелені черкески з червоними вилогами та червоні жупани.

Компаніївщина не входила до складу створених військових поселень Нової Сербії і до самої ліквідації Нової Січі (1775 р.) була територією Війська Запорозького. Компанійські полки складали гетьманську легку кавалерію, що несла сторожову та розвідувальну службу на північному та західному кордонах.

Джерела

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.