Герб Полонного

Герб Поло́нного — офіційний символ міста Полонного (райцентр Хмельницької області), затверджений сесією міської ради 23 січня 1991 року.

Герб Полонного
Деталі
Носій Полонне
Затверджений 23 січня 1991 року
Щит Французький щит

Опис

Герб Полонного являє собою розтятий лазурово-пурпуровий щит, у якому зображена срібна фортеця з золотим дахом на зеленій горі, а понад нею — срібний куманець, обрамований золотом і прикрашений квітами золотого кольору.

Лазуровий колір означає Поділля, до якого місто належить нині, а пурпуровий — Волинь, до якої належало колись; куманець — символ однієї з найхарактерніших для міста галузі — виробництва побутової та декоративної порцеляни. Зображення фортеці, відомої ще з XII століття, символізує древню та героїчну історію міста.

Автором герба є Козак Микола Іванович — на той час головний художник Полонського порцелянового заводу.

Існують також версії щодо існування в минулому інших гербів Полонного. Так, в архіві відомого польського геральдиста й нумізмата М.Гумовського (нині зберігається в фондах Краківського національного музею) є опис магістратської печатки Полонного другої половини XVIII ст. з зображенням Святого Мартина, що сидить на коні й подає половину свого плаща старцеві[1]. Найімовірніше, Святий Мартин у гербі виступає як патрон тогочасного (з 1766 р.) власника міста, князя Мартина (Марціна) Любомирського.

Джерело

  1. Національний музей у Кракові. - Відділ рукописів. - MNK 1489.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.