Французький щит

Францу́зький щит — одна з дев'яти основних форм щитів, що використовуються в геральдиці.

Схема побудови французького щита з співвідношенням ширини до висоти 7:8, прийнята у європейській геральдиці

У порівнянні з іншими геральдичними щитами має найбільшу площу для заповнення, оскільки форма інших щитів складніша. У зв'язку з цим французький щит використовується частіше за інші щити.

Назва

  • Французький щит
  • Кавалерійський щит

Опис

Французький щит являє собою прямокутник з найбільшим загостренням в середній нижній частині. Співвідношення ширини і висоти становить 8:9, співвідношення верхнього та нижнього полів по вертикальній осі рівні (1,0:1,0). Нижні кути щита — округлі.

Історія застосування

Французький щит був типовим для всіх міст Російської імперії XIX століття. Французькі щити залишилися у гербах сучасної Російської Федерації і частково Білорусі. Також герби, що використовують французький щит, були у міст Східної України в XIX — на початку ХХ ст.

За рекомендаціями Українського геральдичного товариства для гербів міст і сіл та областей і районів України замість французького щита використовується заокруглений (так званий «іспанський щит»), традиційний для українських міст протягом раннього періоду (XIV—XVII ст.). Саме на таких заокруглених знизу щитах подавався й тогочасний герб Києва.

Див. також

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.