Герб Попільнянського району

Герб Попільня́нського райо́ну — офіційний символ Попільнянського району Житомирської області, затверджений рішенням Попільнянської районної ради.

Герб Попільнянського району
Деталі
Носій Попільнянський район
Корона срібна мурована тривежна
Щит іспанський

Опис герба

Гербовий щит має форму чотирикутника з півколом в основі. На чорному полі золотий попелюх із розпростертими крильми. У лазуровій главі, ламаній зубчасто в сім зламів, дві золоті шаблі в косий хрест і пернач у стовп. Щит обрамлений орнаментальною композицією з листям хмелю, квітками льону і пшеничним колоссям. Щит увінчує срібна корона із гербом області.

Промовиста назва Попільні і, відповідно, Попільнянського району розкрита за рахунок образу золотого попелюха — чубатого жайворонка, символу на кшталт казкового птаха Фенікса, що за легендою відроджувався з попелу. Чорний колір — додатковий символ попелу, що дав назву району. Він також символ родючої землі Попільнянщини. Зубчаста глава розкриває давню історію району, який довкола майже всієї території оточено рештками унікальних Зміїних валів — стародавньої лінії оборони давньоруської держави.

Шабля і пернач слугують втіленням козацької воєнної слави району, який у XVIXVIII ст. неодноразово був ареною козацьких повстань і боїв. На теренах району у 1648 р. було створено військово-адміністративну одиницю Паволоцький реєстровий козацький полк. Пернач — символ полку і його керівника, атрибут влади полковника.

Див. також

Джерела

  • «Символіка територіальних громад Житомирської області». — Житомир, 2008 р.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.