Герб Царичанського району

Герб Царича́нського райо́ну — офіційний символ Царичанського району Дніпропетровської області, затверджений 29 березня 2004 року чотирнадцятою сесією Царичанської районної ради двадцять четвертого скликання.

Герб Царичанського району
Деталі
Носій Царичанський район
Затверджений 29 березня 2004
Корона вохриста мурована тривежна
Щит Іспанський

Опис

Герб Царичанського району являє собою щит у формі чотирикутника з дугою в основі, пересічений горизонтальною ламаною лінією на дві частини. Ця лінія жовтого кольору з чорною смужкою посередині має форму редуту, земляного укріплення української укріпленої лінії, яка проходила територією сучасної Царичанщини у 30-60-х роках XVIII ст.

Верхня частина герба розсічена на дві однакові частини. Ліва має блакитний колір і зображення орла, який у лапах тримає дві перехрещені стріли. Блакитний колір символізує надію людей на добробут і краще життя, чисте приорільське небо, води р. Оріль і каналу «Дніпро-Донбас», а також мінеральну воду «Царичанську». Орел запозичений з печатки орільської паланки, адміністративно-територіального утворення на землях Війська Запорізького низового XVIII ст. Частина лівобережних поорільських земель сучасного Царичанського району входила в той час до її складу.

Права частина герба — зелена із зображенням оленя у стрибку. Зелений колір символізує ліси і луки Приорілля та чотирьохсотгектарну заповідну лісову зону на горі Калитва, озеленену стараннями бригади під керівництвом П. Т. Бутенка. Зображення оленя запозичено з печатки Протовчанської паланки, в яку у XVIII ст. входила частина лівобережних поорільських земель сучасного Царичанського району.

Нижня частина герба має червоний колір, який символізує багатовікову боротьбу наших предків за право вільно жити і працювати на своїй землі і кров, пролиту в цій боротьбі.

Два снопи пшениці, переплетені трикольоровою стрічкою символізують хліборобську сутність життя людей Приорілля в минулому, сучасному і майбутньому. Кольори стрічки збігаються з кольорами герба — блакитний, червоний, зелений.

Див. також

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.