Герд Гонсік

Герд Гонсік (* 10 жовтня 1941, Відень, Австрія — 7 квітня 2018, Шопрон, Угорщина) — австрійський журналіст, письменник, поет і ревізіоніст Голокосту[1].

Герд Гонсік
нім. Gerd Honsik
Ім'я при народженні Gerd Honsik
Народився 10 жовтня 1941(1941-10-10) (80 років)
Відень,  Австрія
Помер 7 квітня 2018(2018-04-07) (76 років)
Шопрон, Дьйор-Мошон-Шопрон, Угорщина
Громадянство  Австрія
Національність австрієць
Діяльність письменник
Відомий завдяки Ревізіонізм Голокосту
Знання мов німецька
Напрямок неонацизм

Біографія

Гонсік був активістом в австрійському «Volksbewegung» («Народний рух»), також відомий як «Volksbewegung gegen Überfremdung» («Народний рух проти проникнення іноземців»)"[2] («People's Movement») і «Ausländer-Halt-Bewegung» («Рух — стоп іноземцям»), а також у ультраправій партії Австрії НДП. Він був засновником групи ополченців «Національний фронт», який відповідно до свого статуту проводив заходи щодо «скасування системи»[3]

Інколи підписувався псевдонімом «Gerhon Endsik» — анаграма його ім'я подовжена на дві літери, яка покликається з німецьким політичним терміном Endsieg («остаточна перемога»).

5 травня 1992 року Гонсік був оштрафований і засуджений австрійським судом у Відні до 18-місячного тюремного ув'язнення у зв'язку з його діяльністю як ревізіоніста Голокосту, зокрема видання книг, в одній з яких він викриває Симона Візенталя, в іншій під назвою «Виправдання Гітлера» (нім. Freisprüch für Hitler) він намагається виправдати деякі злочини нацистської епохи, в книзі «33 свідки, які свідчать проти брехні газових камер» (англ. 33 Witnesses against the Gas Chamber Lie) він заперечує існування в концтаборах газових камер як знарядь вбивства.

Після проголошення вироку подався у вигнання до Іспанії, щоб уникнути покарання у вигляді позбавлення волі. В Іспанії видавав щомісячний бюлетень ревізіоністського спрямування в стислому форматі під назвою «Стій!» («Stop!»), що означає «Зупиніть ненависть і брехню!»[4].

В серпні 2007 року іспанська влада, відповідно до міжнародного ордеру на арешт, затримала Гонсіка в Малазі і екстрадувала його на батьківщину для відбування 18-місячного тюремного ув'язнення, до якого він був засуджений у 1992 р. за заперечення Голокосту[1]. Австрійський суд постановив виконати вирок 1992 року. Хонсік подав апеляцію, вимагаючи скоротити тюремний термін через свій похилий вік і поганий стан здоров'я, втім прокурори просили покарати письменника більш суворо. У результаті суд залишив вирок в силі: автор скандальних книг проводить в ув'язненні 18 місяців.

Поки Гонсік перебував за ґратами, обвинувачі підготували нову кримінальну справу, з більш широкою доказовою базою — за роки життя в Іспанії письменник розповсюдив в інтернеті безліч статей, що викривали, на думку австрійських прокурорів, його праворадикальні погляди. У рамках нової справи йшлося про статті, які 67-річний підсудний опублікував в Іспанії. 28 квітня 2009 року Гонсік був засуджений віденським судом присяжних до п'яти років тюремного ув'язнення за «рецидив», пізніше строк було скорочено до чотирьох років. Прокурор стверджував, що Хонсік є «одним з ідеологічних лідерів» європейського руху неонацистів і, що, розповсюдження його «часописів ненависті» в школах, порушує австрійське законодавство.

Помер 7 квітня 2018 року у віці 76 років у Шопроні в Угорщині, де жив з 2017 року.

Публікації

  • Lüge, wo ist dein Sieg? Dichtung eines österreichischen Dissidenten. Eigenverlag, Königstetten 1981
  • Freispruch für Hitler? 37 ungehörte Zeugen wider die Gaskammer. Hrsg. v. Burgenländischen Kulturverband, Wien 1988 (in Deutschland indiziert)
  • Schelm und Scheusal. Meineid, Macht und Mord auf Wiesenthals Wegen. Hg. Bright Rainbow-Limited, 1993
  • Sein letzter Fall. Dr. Herbert Schaller für Honsik gegen Simon Wiesenthal. 1996
  • Im Alcázar nichts Neues! Das Epos des Zwanzigsten Jahrhunderts. Hg. Göran Holming, Major a.D., 2002
  • Rassismus legal? Halt dem Kalergi-Plan. Hg. Bright Rainbow-Limited, o.J.- Zweite Aufl. udT: Rassismus legal? Der Juden drittes Reich. Verleger Bright-Rainbow, Castelldefells (Barcelona), 2005 ISBN 8492272554
  • Der Blumenkrieg. Sollen meine Bücher brennen? Aus den gerichtlich verfolgten Gedichtbänden des einschlägig vorbestraften Gerd Honsik. Hg. Burgenländische Kulturgesellschaft, o.J
  • Von Deutschlands Freiheitskampf — Die großen Balladen und die kleinen Verse des meistverfolgten Dichters Europas. Honsiks gesammeltes lyrisches Werk. Gibraltar, Wheatcroft Associacion, o.J
  • Fürchtet euch nicht. Wien, Eigenverlag, o.J.
  • Ein Prophet entkam. Hg. Göran Holming, Major a.D, o.J. (Diverse Aufsätze von Gerd Honsik aus den Schriften Der Babenberger und Halt)

Посилання

Джерела

Медіа

Примітки

  1. The Arrest and Pending Extradition of Gerd Honsik
  2. Rechtsextreme Funktionäre, Aktivisten und Ideologen: H Архівовано 7 березня 2001 у Wayback Machine. Documentation Centre of Austrian Resistance.
  3. Strache: «Ich kenne Herrn Honsik nicht» Архівовано 18 липня 2011 у Wayback Machine. Österreichischer Rundfunk (ORF), 19 June 2008
  4. Stephen E. Atkins (2009). German Holocaust Deniers. Holocaust Denial as an International Movement. ABC-CLIO. с. 109–110. ISBN 9780313345388. Preview на «Google Books»

Див. також

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.